Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: It's spring!
Klasa: przedszkole
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie poznają słownictwo związane z pogodą oraz powtórzą nazwy kolorów.
Nowe jednostki leksykalne : spring, clouds, sky, cold, raining, windy, warm, cloudy
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Podręcznik Angielski dla starszaków, plakat- It's spring, kleje, wata, Spring- kolorowanka
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI |
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Plakat -liczenie domów znajdujących się na plakacie -nazwanie kolorów domów |
N K |
5' |
PREZENTACJA form i struktur gram., słownictwa |
1.Prezentacja słownictwa z użyciem plakatu „It's spring” „In the Picture its cloudy” „There are 1,2… 7 clouds” „There are white clouds on the blue sky” 2.What's the weather like today? Prezentacja słownictwa opisującego pogodę, poprzez pytania np. Is it cold today? Przedstawienie słowa „cold” poprzez gesty . |
N K |
8' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
Uczniowie powtarzają słowa i gesty związane z pogodą.
Zabawa „ Find something blue!” Uczniowie mają wskazać przedmioty w określonym kolorze.
Praca plastyczna: Tworzenie zachmurzonego nieba poprzez naklejenie chmur z waty na niebieską kartkę. |
N K
|
10' |
UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
Opisywanie obrazka; odpowiadanie na pytania zadane przez nauczyciela, np. What colour is the sky? How many cloud are on your picture? |
N K |
3' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
Spring - kolorowanka. |
|
|
UWAGI
|
|
|
|