Główne obszary upraw i chów zwierząt na świecie scenariusz lekcji

Treści kształcenia

Geografia, 2.3: [Uczeń] opisuje główne obszary upraw i chowu zwierząt na świecie; wyjaśnia ich zróżnicowanie przestrzenne;

Cele zoperacjonalizowane

Uczeń wymienia czynniki wpływające na rozwój rolnictwa,
charakteryzuje regiony rolnicze świata wykorzystując mapy upraw i chowu zwierząt,
podaje rodzaje upraw na świecie i kryteria ich podziału,
wymienia czynniki wpływające na zróżnicowanie rozmieszczenia upraw na świecie,
wskazuje na mapie obszary uprawy wybranych roślin i ich głównych producentów,
wskazuje przyczyny zróżnicowania przestrzennego chowu zwierząt na świecie,
wymienia i wskazuje na mapie główne rejony chowu poszczególnych zwierząt gospodar¬skich na świecie,
wymienia i lokalizuje na mapie głównych producentów zwierząt hodowlanych na świecie,
na wybranych przykładach omawia wpływ tradycji kulturowych i religii na rozwój chowu zwierząt.

Nabywane umiejętności

Uczeń lokalizuje obiekty na różnych mapach,
poprawnie dobiera mapy w celu uzyskania szukanej informacji,
poprawnie czyta mapy,
zdobywa, gromadzi i przetwarza informacje,
samodzielnie uczy się,
współpracuje w grupie.

Kompetencje kluczowe

Przedmiot nauczania

Etapy lekcji

Wstęp

Przebieg zajęć

Podsumowanie lekcji


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Przyrost naturalny na świecie scenariusz lekcji
Lasy na świecie scenariusz lekcji
Główne obszary chowu zwierząt na świecie
Główne ukraińskie polityczne organizacje emigracyjne na świecie i w USA
Pływanie, Nauczanie poślizgu na grzbiecie, Scenariusz lekcji z pływania
Sposób na Alcybiadesa - scenariusze lekcji, Język polski
Geografia - GŁÓWNE UPRAWY I CHÓW NA ŚWIECIE, szkola, Geografia
Główne orientacje polityczne na świecie
Geografia Wypracowanie Obszary głodu i niedożywienia na świecie
glowne miejsca pielgrzymkowe na swiecie, Turystyka, hotelarstwo
sciąga na ekologiczny chow, Ekologiczny chow zwierzat
Geografia Referat - OBSZAR GŁODU NA ŚWIECIE ocena5, Geografia
strefy roslinne i zwierzece na ziemi powtorzenie, przyroda, scenariusze kl.6
006a Głowne zagrożenia i problemy zdrowotne w Polsce, UE i na świecie
Główne orientacje polityczne na świecie
Geografia Wypracowanie Obszary głodu i niedożywienia na świecie
Istnieją na świecie obszary cieszące się szczególnie złą sławą i tak jest w przypadku Trójkąta Bermu
scenariusz Gdy wiosna na świecie

więcej podobnych podstron