Ćw 3 sprawozdanie

19.03.2009 xxx Grupa 4
Ćw nr 3 Oznaczanie jonów Cl w wodach naturalnych z zastosowaniem elektrody jonoselektywnej.
Prowadzący: xxx
Uwagi:
  1. Celem ćwiczenia jest oznaczanie jonów chlorkowych w wodach naturalnych metodą krzywej kalibracyjnej z zastosowaniem chlorkowej elektrody jonoselektywnej

Op-Cl-7111.

  1. Schemat układu pomiarowego do oznaczania jonów chlorkowych:

1 – elektroda odniesienia (SCE)

2 – elektroda wskaźnikowa (ISE)

3 – naczynko pomiarowe

4 – mieszadło magnetyczne

5 – miliwoltomierz

6 – element mieszający

  1. Opracowanie wyników

  1. Obliczam stężenie dla kolejnych roztworów wzorcowych:

CCl- = 5,013 mg/mL

C = $\frac{n}{V}$ => n = C * V

  1. n = 5,013 mg/mL * 0,1 mL = 0,5013 mg

C = $\frac{0,5013mg}{200\ mL}$ = 2,5 * 10-3 mg/mL

  1. n = 5,013 mg/mL * 0,2 mL = 1, 0026 mg

C = $\frac{1,0026\ mg}{200\ mL}$ = 5,013 * 10-3 mg/mL

  1. n = 5,013 mg/mL * 0,4 mL = 2,0052 mg

C = $\frac{2,0052\ mg}{200\ mL}$ = 0,010026 mg/mL

  1. n = 5,013 mg/mL * 1,0 mL = 5,013 mg

C = $\frac{5,013\ mg}{200\ mL}$ = 0,025065 mg/mL

  1. n = 5,013 mg/mL * 2,0 mL = 10,026 mg

C = $\frac{10,026\ mg}{200\ mL}$ = 0,05013 mg/mL

  1. n = 5,013 mg/mL * 4,0 mL = 20,052 mg

C = $\frac{20,052\ mg}{200\ mL}$ = 0,10026 mg/mL

  1. n = 5,013 mg/mL * 10,0 mL = 50,13 mg

C = $\frac{50,13\ mg}{200\ mL}$ = 0,25065 mg/mL

  1. n = 5,013 mg/mL * 20,0 mL = 100,26 mg

C = $\frac{100,26\ mg}{200\ mL}$ = 0,50130 mg/mL

  1. n = 5,013 mg/mL * 30,0 mL = 150,39 mg

C = $\frac{150,39\ mg}{200\ mL}$ = 0,75195 mg/mL

  1. n = 5,013 mg/mL * 40,0 mL = 200,52 mg

C = $\frac{200,52\ mg}{200\ mL}$ = 1,00260 mg/mL

  1. n = 5,013 mg/mL * 50,0 mL = 250,65 mg

C = $\frac{250,65\ mg}{200\ mL}$ = 1,25325 mg/mL


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Metrologia ćw 5 sprawozdaniez
ćw 1 sprawozdanie
Hydra CW 8 sprawozdanie, sgsp, Hydromechanika, hydromechanika, Laborki Hydra od adama
SRX16 061014 Ćw[1] 1 sprawozdanie
Ćw sprawozdanie, oddane
Enzymologia – zajęcia 1 - sprawozdanie, enzymologia, ćw, sprawozdania
Cw 4 sprawozdanie
cw 4 sprawozdanie
Cw 5 sprawozdanie
Cw 1 sprawozdanie Badanie ukladow przelaczajacych
cw 1 sprawozdanie ()(1), Gruntoznawstwo, sprawozdania
Sieci cw sprawozdanie (Badanie zabezpieczeń linii średnich napięć ZL 10)
Ćw 8 sprawozdanie
ćw# sprawozdanie, oddane
Cw 6 sprawozdanie
Cw 5 sprawozdanie
Cw 8 sprawozdanie
ćw 8 - sprawozdanie wnioski popr, Elektrotechnika III
ćw. 6 (sprawozdanie), Semestr IV, Wspólne, Elektrotechnika III

więcej podobnych podstron