KONSPEKT 2
TEMAT: Leżenie na grzbiecie.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: leżenie na grzbiecie, doskonalenie pracy NN w poślizgu na piersiach
2.MOTORYCZNOŚĆ: siła NN, orientacja w wodzie
3.WIADOMOŚCI: co to jest wyporność
4.AKCENT WYCH.: dyscyplina na lekcjach
KLASA: I a, DZ
MIEJSCE: basen pływacki
CZAS: `45
L.ĆW.:14
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: deski pływackie, piłka gumowa
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
|
Szereg przed N |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
|
Ustawienie j.w.
|
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
Rozgrzewka jak w lekcji 2 od punktu 1 do 10. UU pływają na szerokość basenu . UU, którzy się boją wody to pływają w części płytkiej basenu
|
Podział na dwa zespoły 4 szer.
4 szer. - UU stają do wdechu
po 5 |
4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
1. Zabawa „Nakładanie skarpetek w wodzie”
Podczas leżenia na grzbiecie UU starają się miarowo oddychać 12. Berek - przekazywanie berka przez rzucenie piłką gumową |
W siadzie, kto nie potrafi to przez skłon.
Podział przez odliczenie
2 szer. po 5
po 5
po5 2 szer.
x 2 x 2 x 2
`2
|
5.Uspokojenie org. |
„Kto pokaże jak najwięcej pozycji w wodzie” |
Rozsypka na całym basenie |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
|
Szereg przed N N pyta UU jak powinni się zachowywać |
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
1. Wiadomości co to jest wyporność i jak sobie ją sprawdzić W. 2. Sportowe pożegnanie 3. Wyprowadzenie pod prysznic |
Ustawienie j.w.
|