Szkoła naszym domem, Konspekty, Edukacja wczesnoszkolna, Klasa II

Pobierz cały dokument
szkola.naszym.domem.konspekty.edukacja.doc
Rozmiar 44 KB

Fragment dokumentu:

PROTOKÓŁ POHOSPITACYJNY W KLASIE II

18.10.2010 r.

TEMAT BLOKU: Szkoła naszym domem.

TEMAT DNIA: Małe co nieco.

CELE OGÓLNE:

  • Doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 20,

  • Kształtowanie pisowni wyrazów z dwuznakiem „rz”;

CELE OPERACYJNE - UCZEŃ:

  • czyta ze zrozumieniem i wybiera odpowiednią według siebie odpowiedź,

  • potrafi wymienić wyrazy odpowiadające na pytania: jaki?, jaka?, jakie?,

  • wpisuje odpowiednią formę wyrazu odpowiadającego na pytanie: kto?, co?,

  • uczy się wierszyka na pamięć,

  • potrafi napisać bezbłędnie wierszyk z pamięci,

  • samodzielnie rozwiązuje matematyczny test sprawdzający,

  • potrafi dokonać samooceny,

  • śpiewa piosenkę;

METODY I TECHNIKI PRACY (wg. W. Okonia):

  • Podające: pogadanka;

  • Problemowe: klasyczna;

  • Praktyczne: ćwiczebne;

FORMY PRACY:

  • Indywidualna

  • Zbiorowa;

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

  • Płyta z piosenką,

  • Piłki,

  • Hula - hop,

  • Pachołki,

  • Szarfy;

LITERATURA MERYTORYCZNA I METODYCZNA:

  • Przewodnik metodyczny „Gra w kolory”,

  • Śpiewnik „Gra w kolory”,

  • Ćwiczenia do matematyki „Gra w kolory”;

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Przypomnienie piosenki „Lekcja śpiewu”:

Dzieci siedzą na dywanie nauczycielka rozmawia z nimi na temat piosenki: czy była to piosenka wolna czy szybka?, tańczyliśmy ją jak…(rock & rolla);

Powtarzają słowa piosenki przez z nauczycielką, a następnie śpiewają piosenkę do melodii z płyty.

Uczniowie śpiewają I zwrotkę i refren, do pozostałych zwrotek tańczą rock & rolla.

2. Pogadanka na dywanie (przypomnienie wcześniejszych lekcji):

- dlaczego zaczęliśmy od rock & rolla?

- o czym opowiada ta piosenka?

- w tamtym tygodniu rozmawialiśmy o ludziach uczących w szkole, czyli…?

- czego święto obchodziliśmy?

- mówiliśmy o szkołach, w których uczą się dzieci chore i zdrowe - jak nazywają się takie szkoły?

- mówiliśmy tez o tolerancji - co to jest tolerancja?

- stworzyliśmy portret prawdziwego przyjaciela - jaki powinien być przyjaciel?

  1. Praca z kartami pracy (za każde zadanie dzieci wpisują sobie buźki - forma sprawdzianu):

- test - czy jesteś dobrym kolegą/ koleżanką: nauczycielka czyta pierwsze pytanie, uczniowie zaznaczają odpowiedź, drugie pytanie czyta głośno dziecko, a trzecie dzieci rozwiązują w ciszy.

Na końcu nauczycielka czyta rozwiązanie - podsumowanie, że w klasie dzieci są bardzo koleżeńskie.


Pobierz cały dokument
szkola.naszym.domem.konspekty.edukacja.doc
rozmiar 44 KB