Patrycja Koza
KONSPEKT LEKCJI - LEKKATLETYKA.
TEMAT: Nauka pchnięcia kulą.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: uczeń potrafi opisać technikę pchnięcia kulą, potrafi wykonać pchnięcie bez przyboru.
2.MOTORYCZNOŚĆ: uczeń doskonalił koordynację, siłę i moc RR
3.WIADOMOŚCI: uczeń zna technikę pchnięcia kulą, UU ma świadomość znaczenie techniki w konkurencjach LA.
4.AKCENT WYCH.: uczeń potrafi zachować ostrożność w czasie zajęć z niebezpiecznym sprzętem.
KLASA: I A
MIEJSCE: boisko szkolne
CZAS: `45
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki lekarskie, lina i skakanki
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
|
Dwuszereg przed N Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów i włożenie koszulek sportowych do spodenek `1 |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
|
Ustawienie jw.
`2 |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
|
`1 UU dobierają się w pary zabierając jedną piłkę lekarską Do 3 wygranych
X 5
4 szer. boiska do piłki ręcznej
X 5 w każdą stronę
X 5 każdy
X 3 w każdą stronę
X 2 w każdą stronę
X 5 każdy
X 5
X 2 każdy
X 5 każdy
|
4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
W parach pchnięcie na odległość „kto dalej” - jeden rząd z piłkami pcha, drugi zbiera piłki i to samo.
|
Podział UU na cztery równe zespoły `5
`5
`5
`5; każdy z piłką lekarską
2 x każdy ok. 6' N sygnalizuje zmiany w zespołach. |
5.Uspokojenie org. |
|
`'30 |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
|
|
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
|
`2 |