CA2J0LIZ
Scenariusz zajęć w grupie 4-5 latków.
Temat zajęć: Wczuwamy się w rolę pracowników poczty na podstawie inscenizacji „Listonosz”. Utrwalamy znajomość własnego adresu podczas zabawy „moi rodzice mieszkają tam gdzie ja”.
Temat kompleksowy: Bawimy się w listonosza.
Treści programowe:-
❖ poprawnie nazywa własna miejscowość;
❖ poznaje pełny adres domowy;
❖ poznanie i omówienie czynności, jakimi zajmują się pracownicy poczty;
Metody: rozmowa, metody aktywizujące- „Burz mózgów”, drama, zajęć praktycznych, recytacja.
Formy prowadzenia zajęć: zbiorowa, indywidualna
Cele operacyjne:-
❖ zna nazwę własnej miejscowości;
❖ zna swój adres;
❖ chętnie podejmuje różne działania;
❖ chętnie uczestniczy w rozmowach;
❖ reaguje na zmiany tempa w utworze muzycznym;
❖ umie bawić się przy muzyce.
Środki dydaktyczne: Torba, czapka listonosza, koperty, znaczki, obrazki, 3 arkusze papieru, mokre gąbki, koperta z niepełnym adr esem Zosi
Przebieg zajęć:
1. Zabawa integracyjna „Witam was”
2. Inscenizacja wiersza pt „Listonosz” H. Świerszczyńskiej
Jestem sobie pan listonosz Niosę torbę przepełnioną.
W niej liścików wiele mam Jeden liścik Zosi dam.
Czy tu mieszka Zosia ta co kokardę bialąma?
Nie tu mieszka Wacek zuch, a z nim braci jego dwóch.
Czy tu mieszka Zosia ta co kokardę bialąma
Nie tu mieszka dziadzio Roch ,co gołąbkom sypie groch.
Wyszukiwarka
Podobne podstrony:
Scenariusz zajęć dla uczniów klas IV-V1 szkoły podstawowej Temat: „Poznaj Marię, dziewczynę, któraScenariusz zajęć dla uczniów klas IV-V1 szkoły podstawowej Temat: „Poznaj Marię, dziewczynę, któraScenariusz zajęć dla uczniów klas IV-V1 szkoły podstawowej Temat: „Poznaj Marię, dziewczynę, któraScenariusz zajęć dla uczniów klas IV-V1 szkoły podstawowej Temat: „Poznaj Marię, dziewczynę, któraScenariusz zajęć dla uczniów klas IV-V1 szkoły podstawowej Temat: „Poznaj Marię, dziewczynę, któraScenariusz zajęć dla nauczycieli zespołu matematyczno - przyrodniczego na których wszyscy poznają me58 59 Scenariusze zajęć z dziećmi 3-4-letnimina marzec Cel: Reagowanie na zmiany artykulacji legatoScenariusz zajęć dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowejTemat: „Poznaj Marię, dziewczynę,Scenariusz zajęć dla uczniów klas IV-V1 szkoły podstawowejTemat: „Poznaj Marię, dziewczynę, która luScenariusz zajęć dla uczniów klas IV-V1 szkoły podstawowejTemat: „Poznaj Marię, dziewczynę, która lu8 9 Scenariusze zajęć z dziećmi 3-4-letnimina październik Cel: Reagowanie na dźwięki wysokie i88 89 Scenariusze zajęć z dziećmi 3-4-letnimina czerwiec Cel: Reagowanie na zmianę rejestru melodii48 49 Scenariusze zajęć z dziećmi 3-4-letnimina luty Cel: Reagowanie na sygnał słowny. • • " *’img028 (39) Scenariusze zajęć z dziećmi 3-4-letnimina luty Cel: Reagowanie na sygnał słowny. 1. Słuc48 49 Scenariusze zajęć z dziećmi 3-4-letnimina luty Cel: Reagowanie na sygnał słowny. 1. Słuchanie58 59 Scenariusze zajęć z dziećmi 3-4-letnimina marzec Cel: Reagowanie na zmiany artykulacji legatowięcej podobnych podstron