Ogólna charakterystyka obiektu i robót budowlanych
Ogólna charakterystyka obiektu
Powierzchnia zabudowy 128,09m2
Powierzchnia całkowita bez garażu 170,58 m2
Powierzchnia użytkowa bez garażu 144,36 m2
Kubatura budynku 689,02 m2
Charakterystyka robót
Konstrukcja i wykończenie budynku
Roboty ziemne
Fundamenty
Schody
Ściany
Stropy
Dane konstrukcyjno-materiałowe
Przedmiar robót
Roboty ziemne
Objętość wykopów fundamentowych
Wykop szerokoprzestrzenny do głębokości 0,47m
P1=162,44 m2
P2=154,42 m2
h=0,47m
$$V = \frac{P_{1} + P_{2}}{2} \times h = \frac{162,44 + 154,42}{2} \times 0,47 = 74,46m^{3}$$
Wykop wąsko przestrzenny do głębokości 1,27m
P1=154,42 m2
P2=134,78-35,74-19,03-34,13=45,88m2
h=0,8m
$$V = \frac{P_{1} + P_{2}}{2} \times h = \frac{154,42 + 45,88}{2} \times 0,8 = 80,12m^{3}$$
Pogłębienie ręczne o 0,1m
P1=134,78-35,74-19,03-34,13=45,88m2
h=0,1m
V = P1 × h = 45, 88 × 0, 1 = 4, 588m3
Fundamenty
Objętość podkładu betonowego
h=0,1m
b=0,8m
L=3,3+8,41+3,3+9,36+9,68+1,16+1,04+2,14+1,04++5,03+9,67+3,57+6,1+1,2=65,0m
Lp=L+ n × 0, 1
n=14
Lp=65,0+14 ×0, 1 = 66, 4m
V = Lp × h × b = 66, 4 × 0, 1 × 0, 8 = 5, 31m3
Objętość ław fundamentowych
L=65,0m
b=0,6m
h=0,35m
V = L × h × b = 65, 0 × 0, 35 × 0, 6 = 13, 65m3
Powierzchnia pozioma ław
L=65,0m
b=0,6m
P = L × b = 65, 0 × 0, 6 = 39, 0m2
Powierzchnia pokryta 2 x papą Ppapy = 2 × P = 2 × 39, 0 = 78, 0m2
Zbrojenie ław
4#12 L=1027cm szt. 22 Lc=225,9m
#6 L=162cm szt. 145 co 30cm Lc=234,9m
M = 0, 222 × 234, 9 + 0, 888 × 225, 9 = 252, 75kg
Objętość ścianki fundamentowej
L1 – ścianka grubości 24cm
L2 – ścianka grubości 30 cm
L1=6,1+1,57+1,4+1,2=10,27m
L2=65,0-10,27=54,73m
h=0,92m
b1=0,24m
b2=0,30m
V1 = L1 × h × b1 = 10, 27 × 0, 92 × 0, 24 = 2, 27m3
V2 = L2 × h × b2 = 54, 73 × 0, 92 × 0, 30 = 15, 11m3
Pole powierzchni pionowej ścianki fundamentowej
L=65,0m
h=0,92m
P = L × h = 2x65, 0 × 0, 92 = 119, 6m2
Pole powierzchni poziomej ścianki fundamentowej
L=65,0m
b1=0,24m
b2=0,30m
P1 = L1 × b1 = 10, 27 × 0, 24 = 2, 46m2
P2 = L2 × b2 = 54, 73 × 0, 30 = 16, 42m2
Ściany konstrukcyjne
Wew.
L=45,82m
h=2,76m
Psc = L × h = 45, 82 × 2, 76 = 126, 46m2
Zew.
L=19,8m
h=2,76m
Psc = L × h = 65, 0 × 2, 76 = 52, 94m2
Powierzchnia otworów
Drzwi:
Pd = 2, 49 + 2, 08 + 2, 08 + 2, 33 + 5, 18 + 2, 52 = 16, 68m2
Okna:
Po = 2, 28 + 2 × 1, 83 + 1, 1 + 2 × 1, 5 + 2 × 0, 74 + 5, 71 + 3, 82 + 0, 81 = 21, 87m2
Pc = Psc − Pd − Po = 179, 4 − 16, 68 − 21, 87 = 140, 85m2
Strop
Nadproża (prefabrykowane)
Symbol | Długośc L [cm] | sztuk | Długośc całkowita [cm] | masa poj. elementu [kg] | Masa całkowita [kg] |
---|---|---|---|---|---|
D/120 | 119,00 | 5,00 | 595,00 | 40,00 | 200,00 |
D/150 | 149,00 | 5,00 | 745,00 | 50,00 | 250,00 |
S/120 | 119,00 | 10,00 | 1190,00 | 40,00 | 400,00 |
S/180 | 179,00 | 8,00 | 1432,00 | 60,00 | 480,00 |
S/210 | 209,00 | 2,00 | 418,00 | 70,00 | 140,00 |
S/150 | 149,00 | 4,00 | 596,00 | 50,00 | 200,00 |
N/270 | 269,00 | 2,00 | 538,00 | 90,00 | 180,00 |
SUMA | 55,14m | 1850,0kg |
Zbrojenie nadproża nad elementem OB1
2 x I120 L=320cm szt. 2 Lc=6,4m M=71,68kg
Wieńce żelbetowe +podciąg
w1 – ściany wewnętrzne 0,24 x 0,28m
w2 – ściany zewnętrzne 0,245 x 0,28m
P1 – podciąg
L1=6,1+1,57+1,4+1,2+3,75+5,1=19,12m
L2=65,0-19,12=45,88m
V1 = L1 × h × b1 = 19, 12 × 0, 28 × 0, 24 = 1, 28m3
V2 = L2 × h × b2 = 45, 88 × 0, 28 × 0, 245 = 3, 15m3
Podciąg:
L=3,0m
b=0,24m
h=0,24m
V = L × h × b = 3, 0 × 0, 24 × 0, 24 = 0, 173m3
Zbrojenie:
#6 L=100cm szt. 170 Lc=170m
4#12 L=985cm szt. 20 Lc=197m
4#12 L=1540cm szt. 8 Lc=123,2m
M = 0, 222 × 170, 0 + 0, 888 × (197, 0 + 123, 2)=322, 08kg
Strop Terriva
Pole powierzchni: 68,08m2
Pustaki ceramiczne: 6,7/ m2
N=6,7 x 68,08=457 sztuk
Belki Terriva:
Symbol | Długośc L [cm] | sztuk | Długośc całkowita [cm] | masa poj. elementu [kg] | Masa całkowita [kg] |
---|---|---|---|---|---|
390 | 387,00 | 7,00 | 2709,00 | 48,80 | 341,60 |
540 | 537,00 | 6,00 | 3222,00 | 71,20 | 427,20 |
510 | 507,00 | 9,00 | 4563,00 | 63,80 | 574,20 |
420 | 417,00 | 13,00 | 5421,00 | 52,55 | 683,15 |
SUMA | 159,15m | 2026,15kg |
Płyta monolityczna
$$P = \frac{a + b}{2} \times h = \frac{2,55 + 1,51}{2} \times 0,78 = 1,58m^{2}$$
V = P × h = 1, 58 × 0, 15 = 0, 24m3
Zbrojenie
#10 L=351cm szt.16 Lc1=56,2m Lc2=23,0m
M = 0, 617 × 170, 0 + 0, 888 × (197, 0 + 123, 2)=322, 08kg
Schody
Otwór 2,07 x 3,21
P = 2, 07 × 3, 21 = 6, 65m2
Zbrojenie
#12 L=387cm szt.8 Lc=31,8m
#8 L=331cm szt.10 Lc=33,1m
#12 L=460cm szt.16 Lc=23,0m
M = 0, 395 × 33, 1 + 0, 888 × (23, 0 + 31, 8)=61, 74kg
Podłoże
Ppodłoża=42,43+40,98+24,33=107,74m2
Piasek 0,2m
V = P × h = 107, 74 × 0, 2 = 21, 55m3
Gruzobeton 0,1m
V = P × h = 107, 74 × 0, 1 = 10, 77m3