wprowadzenie litery ''i'', język polski w kształceniu zintegrowanym, wprowadzenie liter


SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Temat: Wprowadzenie litery : „ I , i ” na podstawie wiersza „ Tańcowała igła z nitką” Jana Brzechwy

Cel ogólny:

Cele szczegółowe: Uczeń

Metody:

Środki dydaktyczne:

Formy:

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

  1. Wzorowe czytanie wiersza „ Tańcowała igła z nitką” Jana Brzechwy przez nauczyciela.

  2. Sprawdzenie stopnia zrozumienia wiersza przez swobodne wypowiedzi uczniów.

  1. Wyłonienie wyrazu podstawowego „ igła”

4 . Modelowanie wyrazu z głosek ( Głoski to białe kartoniki)

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

5 Zastępowanie modelu wyrazu „igła „ samogłoskami i spółgłoskami. ( samogłoski- czerwone kartoniki, spółgłoski - niebieskie kartonik)

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

6.Zastąpienie nakrywek znanymi literami.

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

g ł a

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
7. Wprowadzenie nowej samogłoski „ i”

i g ł a

8. Zapoznanie się z kształtem drukowanej litery : „I” , „ i”

9. Zapoznanie się z zapisem litery : „ I” , „i”

10. Rozwiązywanie karty ewaluacyjnej



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Wprowadzenie litery T, język polski w kształceniu zintegrowanym, wprowadzenie liter
lit W, język polski w kształceniu zintegrowanym, wprowadzenie liter
Scenariusz zaj a, język polski w kształceniu zintegrowanym, wprowadzenie liter
gospadarstwo, język polski w kształceniu zintegrowanym, wprowadzenie liter
wprowadzenie literki G, język polski w kształceniu zintegrowanym, wprowadzenie liter
scenariusz litera p, język polski w kształceniu zintegrowanym, wprowadzenie liter
wprowadzenie literki U, język polski w kształceniu zintegrowanym, wprowadzenie liter
lit W, język polski w kształceniu zintegrowanym, wprowadzenie liter
Jak wprowadzać w klasie I pojęcie rzeczownik i jak je rozszerzać, język polski w kształceniu zintegr
Opowiadanie, język polski w kształceniu zintegrowanym
Zaproszenie, język polski w kształceniu zintegrowanym
Rodzaje ćwiczeń w ortografii stosowane w kształceniu zintegrowanym, język polski w kształceniu zinte
Plan, język polski w kształceniu zintegrowanym
Opis sytuacji, język polski w kształceniu zintegrowanym
Zasada fonetyczna, język polski w kształceniu zintegrowanym
Rola reguły ortograficznej, język polski w kształceniu zintegrowanym
Budowa listu, język polski w kształceniu zintegrowanym
W 3 leniej edukacji nauczyciel powinien zapewnic uczniom, język polski w kształceniu zintegrowanym
Kalendarz imprez szkolnych z uwzględnieniem naszej klasy, język polski w kształceniu zintegrowanym

więcej podobnych podstron