Moje uczucia i potrzeby

KONSPEKT ZAJĘĆ

Prowadzący: Karolina Przeworowska

Przedmiot: Wychowanie do życia w rodzinie:

Poziom edukacyjny: gimnazjum, klasa I

Czas realizacji: 45 minut


Temat: Moje uczucia i potrzeby.

Cele zajęć:


Przebieg zajęć:

1. Czym są potrzeby?

Omówienie piramidy potrzeb wg. Maslowa

2. Czym są uczucia?

Jak dzielimy uczucia- czerwona, zielona i biała kartka (złe/ dobre/ obojętne)

Zadanie: Uzupełnij wylosowane zdanie

Metoda: zdanie nie dokończone

Przebieg: siedząc w kręgu kolejni uczniowie rzucają kostką, liczba wyrzuconych oczek wskazuje na uczucie, któremu należy przyporządkować życiową sytuację

Należy uczyć się rozumienia i akceptowania przeżyć i uczuć innych ludzi – omówienie

Co należałoby zrobić, aby poczuć się lepiej? Podaj kilka propozycji

Co mogę zrobić, by na co dzień czuć się dobrze i rzadziej doznawać przykrych uczuć?




Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
W świecie zwierząt – rozmawiamy o uczuciach i potrzebach innych
MOJE WĘDRÓWKI PO LITERATURZE W POSZUKIWANIU WARTOŚCI POTRZEBNYCH WSPÓŁCZESNEMU CZŁOWIEKOWI
Sprawozdanie- komputery ćwicz 4, Politechnika Lubelska, Studia, Studia, organizacja produkcji, labor
wersja sciagi skrucona ver2, Politechnika Lubelska, Studia, Studia, organizacja produkcji, laborki-m
Klasyfikacja kosztow na potrzeby zarzadzania rozne ujecie (1)
download Zarządzanie Produkcja Archiwum w 09 pomiar pracy [ www potrzebujegotowki pl ]
badanie dla potrzeb fizjoterapii
struktura organizacyjna BTS [ www potrzebujegotowki pl ]
Specjalne potrzeby edukacyjne
badanie dla potrzeb fizjoterapii 3
kartki z uczuciami www prezentacje org
Potrzeba uzasadniania wlasnych zachowan2
Podtopienie moje
15 Realizowanie nagrań dźwiękowych na potrzeby spektakli
Praktyczna Nauka Języka Rosyjskiego Moje notatki (leksyka)2
02 geneza i rozwoj logistyki [ www potrzebujegotowki pl ]

więcej podobnych podstron