Konspekt do lekcji rewalidacji w klasie III
Temat: Wykorzystywanie zasady proprocji do rozwiązywanie testów gimnazjanych
Cele ogólne:
Zrozumienie i wykorzystywanie zasady proporcji
Cele operacyjne (uczeń potrafi):
ułożyć proporcje
zastosować zasadę proporcji w zadaniu
Metody:
słowne, pisemne
Formy pracy:
praca indywidualna
Plan zajęć:
Przywitanie
Czynności wstępne
Ćwiczenia oddechowe- relaksujące
Ćwicznia oparte na kinezjologi edukacyjnej
Wytłumacznie zasad proporcji
Ćwiczenia z zastosowaniem zasady proporcji
Pożegnanie
Przebieg zajęć:
CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA |
CZYNNOŚCI UCZNIA |
I. PRZYWITANIE |
|
dzień dobry jak się dzisiaj czujesz |
dzień dobry odpowiada zgodnie z własnym samopoczuciem |
II. CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
|
1. pyta:czy wiesz czym dzisiaj się zajmiemy/ co jest dzisiaj Przechadzając się po parku na terenie szkoły , mówi powiedz mi jaką mamy porę roku pyta się : a po czym wiesz, że to jest jesień?
Ale najpierw rozluźnimy się poprzez oddychanie Teraz zajmę się twoim dłońmi, najpierw je rozmasuję a potem będziesz mi mówił co na nich rysuję Teraz będę rysować ci leniwą ósemkę na plecach Teraz zaczarowuję ci twarz – ma być nieruchoma, pracują tylko twoje oczy |
1. odpwiada : nie,prosze mi powiedzie co 2. mówi jesień bo jest chłodno i nie ma lisci na drzewach odycha głęboko , nabierając powietrze nosem i wolno wypuszczając je ustami, powtarza to tyle razy , dopoki sam nie poczuje ze opościlo go napięcie zdaje dowolne pytania, potem odpowiada zgodnie z tym co myśli jak rysuję po dłoni zadaje dowolne pytania albo milczy skupia się na ćwiczeniu |
III. Dyskusja pt. “Jesień” |
|
mówi wracamy do naszej jesieni nauczyciel zadaje rózne pytania takie jak: A co bedzie jak ci powiem , że teraz mamy zimę albo wiosnę? A oprocz tego że jest zimno skąd wiemy że to jesień a nie zima? A dlaczego uważasz , że to nie wiosna?
|
słucha odpowiada, probuje składać własne obserwacje we wnioski
|