Konspekt z koszykówki.
Prowadzący: Kamil Sołtykiewicz
Data: 04.01.2005-01-02
Klasa: I
Temat: Doskonalenie rzutu z miejsca i z biegu - motoryczność, szybkość, skoczność.
Cele główne lekcji w zakresie:
Umiejętności: rzutu zbiegu i z miejsca, kozłowania, współdziałania w zespole
Sprawności: kształtowanie motoryki, szybkości, skoczności
Wiadomości: dotyczące przepisów gry w koszykówkę
Wychowawcze: kształtowanie współdziałania w zespole i grupie ćwiczebnej
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Liczba Ćwiczących: 16
Pomoce: piłki do koszykówki
Metody realizacji zadań: zabawowa, naśladowczo-ścisła, zabawowo-klasyczna, zadaniowo-ścisła
Formy prowadzenia zajęć: frontalna, zajęć w zespołach
Metody nauczania ćwiczeń: syntetyczna
Metody przekazywania i zdobywania wiadomości: pokaz, opowiadanie
Lp. |
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Pomoce |
Czas |
Metody Formy |
Uwagi organizacyjno-metodyczne |
1
2
3 |
Ćw. organizacyjno -porządkowe
Zabawa ożywiająca
Ćw. kształcące |
Zbiórka, podanie zadań lekcji, sprawdzenie gotowości do zajęć
„Berek z piłką” Berek trzyma piłkę i goni pozostałych. Osobie złapanej przekazuje piłkę, a ta goni następną
Bieg po kole:
W marszu:
W miejscu:
|
Piłka
Piłki |
2
5
8 |
Forma frontalna
Metoda zabawowa
Metoda naśladowczo-ścisła |
|
4
5
6
7 |
Zabawa skoczna
Ćw. techniczne
Gra szkolna
Ćw. korektywne |
Wyścigi w rzędach -skoki obunóż z piłką
Podział na 2 zespoły. Gra w koszykówkę z uwzględnieniem przepisów gry
Każdy ćwiczący z piłką:
Ustawienie w kole:
|
2 Piłki
Piłki
Piłka
Piłki, worek z piłką |
5
8
10
3 |
Metoda zabawowo-klasyczna
Forma strumieniowa
Metoda zadaniowo-ścisła
Metoda zadaniowo-ścisła |
|
8 |
Ćw. porządkowo-organizacyjne |
Zbiórka, sprzątnięcie sprzętu, omówienie lekcji, pochwały dla najlepiej ćwiczących |
|
2 |
Forma frontalna |
|