Przeciwnik wygrał pierwszego seta i prowadzi wysoko w drugim

• Nie mam z nim już szans w tym meczu!

• Ja tego meczu już nie wygram !

• Nawet jeżeli wygram tego gema to i tak nie mam już szans bo będzie dopiero 2:5

• Nie jestem w stanie wygrać tego meczu !

• Każdy kolejny wygrany gem, zmniejszający różnicę gemów np. 1:5, 2:5, 3:5, 4:5 wzmacnia zawodnika goniącego oraz powoduje rosnący niepokój u prowadzącego - warto walczyć

• Wygranie seta lub meczu z wysokiego prowadzenia przeciwnika, po obronie setboli czy meczboli ogromnie wzmacnia psychikę - warto walczyć

• Dopóki sędzia nie powiedział gem, set, mecz ................ (nazwisko przeciwnika) to ja, .................. jeszcze nie przegrałem i trzeba do końca ciężko się napracować, żeby ze mną wygrać

• Nie wystarczy ze mną wygrywać nawet bardzo wysoko np. 6:2, 5:3 i 30:0, trzeba jeszcze doprowadzić do meczbola i go ze mną wygrać - a to nie takie proste bo ja walczę do końca i nigdy nie odpuszczam

Przeciwnik zagrał kolejny raz po necie lub po ramie

Przeciwnikowi wszystko siedzi - udają mu się nawet najtrudniejsze zagrania, często trafia koło linii lub w linię

• No co to jest za fart ?!

• Z takim farciarzem nie można wygrać !

• No co ja mam dzisiaj za pecha, no !

• Tak mu rzyga, że nie sposób z nim wygrać !

• Wiem o tym, że są takie dni, w których przeciwnikom wszystko farci i dlatego się nie denerwuję

• Jestem w stanie wygrać z nim pomimo, że ma dzisiaj wyjątkowego farta, a ja wyjątkowego niefarta

• Gra w tej chwili bardzo dobrze i szczęśliwie, spróbuję wygrać tyle piłek ile się tylko da - im dłużej będzie trwał mecz i im większy będę stawiał opór tym większa szansa, że minie jego świetna passa

• nikt nie potrafi grać bez końca na granicy swoich możliwości

Często zagrywam w taśmę lub małe auty,

• No co za pech !

• Przy takim niefarcie nie jestem w stanie wygrać !

• No nic, kompletnie nic nie siedzi !

• Dzisiaj to nawet z moją babcią bym przegrał !

• To jest najgorszy mecz w moim życiu !

• Nic nie gram !

• Jestem beznadziejny !

• Trzymaj ! Przetrzymaj trudny okres. Pech ma to do siebie, że jest raz po jednej a raz po drugiej stronie.

• Walczę ! Zobaczę ile ugram będąc dzisiaj w wyjątkowo złej dyspozycji.

• Come on ! Każda piłka jest dla mnie ważna i cieszę się z wygrania każdej kolejnej wymiany.