scenariusze lekcji regulamin konkursu


KONSPEKT

Imię i nazwisko: Ewelina Jasińska

Szkoła; Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie

Klasa; V

Data; 2012-01-10

Temat; It's more exciting …Hobby

Cele:

Metody:

Materiały; Płyta CD z nagraniem, obrazki. Podręcznik „Sky 2” płyta Sky 2

STAGE 1; Hobby - burza mózgów

Nauczyciel prosi uczniów o wymienienie różnych rodzajów hobby (burza mózgów), następnie prezentuje ilustracje i prosi uczniów o nazwanie przedstawionych zainteresowań. W przypadku nieznajomości przez uczniów danego słowa nauczyciel zapisuje je na tablicy i prosi uczniów o kilkukrotne powtórzenie słowa, zwracając uwagę na poprawność wymowy.

Różne rodzaje hobby. Mówienie: uczeń przedstawia swoje upodobania (porównywanie hobby)

☻powtórzenie znanego słownictwa

☻poprawność wymowy

STAGE 2; Nauczyciel rysuje na tablicy tabelkę, którą uczniowie uzupełniają używając kolorowej kredy (np. na zielono zapisane będą hobby, które uprawia się na zewnątrz, na czerwono - wewnątrz, a na niebiesko - hobby, które można wykonywać zarówno w domu, jak i na zewnątrz). Wprowadzenie stopnia wyższego i najwyższego przymiotników długich oraz przymiotników nieregularnych.

Czytanie: uczeń wyszukuje proste informacje szczegółowe (odpowiadanie na pytania).

STAGE 3; Zabawa

Po wykonaniu ćwiczeń nauczyciel sprawdza stopień opanowana przez uczniów materiału poprzez zabawę. Wybrani uczniowie podchodzą do biurka losują pasek z nazwą hobby, a następnie beż użycia słów odgrywają scenkę, która ma naprowadzić pozostałych uczniów na nazwę przedstawianego hobby. Uczeń, który odgadnie jak pierwszy, losuje kolejny pasek, itd. Uczniowie tworzą zdania z użyciem przymiotników, które porównują hobby.

Słuchanie: uczeń wyszukuje proste informacje szczegółowe (uzupełnianie informacji) na podstawie ćwiczenia.

☻słuchanie ze zrozumieniem

☻poprawność wymowy i gramatyki

PRACA DOMOWA: Uczniowie krótko opisują swoje hobby.

Pisanie: uczeń przedstawia swoje upodobania (opis hobby ucznia)

WNIOSKI PO OMÓWIENIU LEKCJI:

Ćwiczenia były skonstruowane tak aby uczniowie mogli stopniowo powtarzać i utrwalać poznany materiał. Wszyscy uczniowie aktywnie się udzielali tym bardziej iż temat był dla nich znany i bliski.

KONSPEKT

Imię i nazwisko: Ewelina Jasińska

Szkoła; Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie

Klasa; I

Data; 2012-04-17

Temat; My house . Słowa związane z domem. Proste czytanie.

Cele:

Uczeń zapisuje wyrazy „po śladach”

- Uczeń poprawnie wymawia wprowadzone słownictwo

- Uczeń utrwala nazwy pomieszczeń i rzeczy znajdujących się w domu w języku angielskim

- Uczeń rozumie polecenia wydawane przez nauczyciela i właściwie na nie reaguje

Metody:

Materiały; Płyta CD z nagraniem, obrazki. Podręcznik „English Adventure 1”

STAGE 1; Sprawdzenie pracy domowej.

Rozgrzewka językowa: Dzieci przy pomocy nauczyciela powtarzają rymowankę (nagrania 35).

Nauczyciel rysuje na tablicy szkic domu (bez drzwi, okien itp.). Nauczyciel zadaje pytanie What`s this? Co to jest?. Uczniowie odpowiadają (a house). Nauczyciel rysuje linie dzielące dom na cztery części. Uczniowie zgadują jakie pomieszczenia mogą się kryć w każdej z części. Jeśli uczeń zgadnie, nauczyciel umieszcza tam kartę obrazkową z np. kuchnią. Za każdym razem uczniowie powtarzają wymawiane przez nauczyciela słowa. Następnie nauczyciel wskazuje pomieszczenia w różnej kolejności. Uczniowie proszeni są o nazwanie pomieszczeń.

STAGE 2; Praca z podręcznikiem- Uczniowie przyglądają się obrazkowi. Nauczyciel wskazuje poszczególne pomieszczenia, zadaje pytania What`s this?- Co to jest?, a zadaniem uczniów jest udzielić odpowiedzi-najpierw pojedynczymi słowami, a potem całym zdaniem tj. It`s a bedroom.- To jest sypialnia.

STAGE 3; Kolejne zadanie uczniów polega na wysłuchaniu nagrania a następnie połączeniu linią przedmiotów z odpowiednim pomieszczeniem. Nauczyciel tłumaczy nieznane uczniom wyrażenia, które pojawiają się w nagraniu. Nauczyciel umieszcza karty obrazkowe z przedmiotami na tablicy (na rysunku). Zadaje pytanie np. Where`s the teddy bear? Gdzie jest miś?. Uczniowie odpowiadają np. in the living room- w salonie. Ćwiczenie wykonywane jest kilkukrotnie.

Nauczyciel sprawdza rozumienie nagrania poprzez zadawanie pytań: Where`s the...? Gdzie jest...? itd.

STAGE 4; ZABAWA: nauczyciel wypowiada głośno nazwę pomieszczenia. Zadaniem uczniów jest gestem pokazać czynności, jakie w danym pomieszczeniu można wykonać. Na przykład bathroom- łazienka/ mycie się/ szczotkowanie zębów itp.

PRACA DOMOWA: Wykonaj ćwiczenie na str. 66

Wnioski:

Ćwiczenia były skonstruowane tak aby uczniowie mogli poznać nowe słownictwo. Wszyscy uczniowie aktywnie się udzielali, poprawnie wymawiali wprowadzone słownictwo, utrwalali nazwy pomieszczeń i rzeczy znajdujących się w domu w języku angielskim oraz rozumieli polecenia wydawane przez nauczyciela i właściwie na nie reagowali.

KONSPEKT

Imię i nazwisko: Ewelina Jasińska

Szkoła; Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie

Klasa; IV

Data; 2012-02-20

Temat; Don't move. Części ciała. Lekcja multimedialna.

Cele:

Metody:

Materiały; Płyta CD z nagraniem, obrazki. Podręcznik „Sky High1” płyta Sky High 1, korzystanie ze stron anglojęzycznych: WWW. Anglomaniacy. pl

PRZEBIEG ZAJĘĆ

I Rozgrzewka językowa:

piosenka „Head and Shoulders” poprzedzona przypomnieniem gestów

II Wybór PREZENTACJE: Części ciała

  1. Funkcja Prezentacja

  • Funkcja Rozpoznawanie