Scenariusz zajęć zintegrowanych z wykorzystaniem tańca integracyjnego.
Cel ogólny:
- wykonanie tańca integracyjnego
Cele operacyjne (dziecko):
- bierze aktywny udział w zajęciach
- doskonali dużą motorykę
- usprawnia koordynację wzrokowo- ruchową
Metody:
- praktyczna
Formy organizacji:
- zbiorowa
Środki dydaktyczne:
- płyta CD z nagraniem utworu „Chocolate”, odtwarzacz płyt CD
Przebieg:
Dzieci uczą się układu w trakcie jego wykonywania. Kroki są wykonywane w rytm muzyki.
1. Zwrotka 1: Młynek z lewej strony ciała, dwa podskoki na wprost, młynek z prawej strony ciała, dwa podskoki na wprost, pełny obrót w prawo , w podskokach na rozszerzonych nogach na przemiennie wymachując w górę i w dół zgiętymi w łokciach rękoma.
2. Powtórzenie powyższego układu.
3. Dwukrotne uderzenie dłońmi w złączone i delikatnie ugięte kolana, dwukrotne klaśnięcie w dłonie Wykonanie kilku kół biodrami.2x
4. Refren: poruszanie się w prawo wykonując dwukrotny ruch mieszania, kończąc go „bębenkiem” *2x (za drugim razem to samo w lewo)
Poruszanie się w prawo, wykonując dwukrotny ruch mieszania w prawo, kończąc go masowaniem się po brzuchu. 2x (za drugim razem w lewo)
Poruszanie się w prawo, wykonując dwukrotny ruch mieszania w prawo, kończąc go gestem jedzenia.2x (za drugim razem w lewo) Układ wykonujemy do końca refrenu.
5. Zwrotka 2 : Powtórzenie układu z pierwszej zwrotki w całości.
6. Refren: Powtórzenie całego układu z refrenu.
7. Zwrotka 3: Przemieszczanie się za pomocą kroku odstawno dostawnego w prawo, wykonując równocześnie cztery kroki i „cztery uderzenia” ręką w górę . To samo wykonujemy w lewo. Całość 4 razy; dwa razy w prawo i dwa razy w lewo.
8. Następnie należy wykonać na przemiennie 4 razy dwukrotne klaśnięcie w ugięte kolana i dłonie, następnie 2 razy podwójne klaśnięcie nad głową i na wysokości klatki piersiowej.
9. Refren: Układ z refrenu.
*bębenek: wykonanie za pomocą dłoni ruchu imitującego grę na bębenku.