Scenariusz zajęć wychowaczych, kiedy czuje sie ważny

Scenariusz zajęć

Cele:

Forma pracy: grupowa

Czas pracy: 45 minut

Środki dydaktyczne: dwa duże szare papiery, mazaki, kredki, kartki A4.

Przebieg zajęć

  1. Przywitanie się nauczyciela z uczniami.

  2. Rozmowa z dziećmi na temat tego co to znaczy „ czuć się ważnym”?

  3. Wypisanie na tablicy lub arkuszach papieru sytuacji, w których dzieci czują się ważne, np.:

Następnie rozmawiamy o sytuacjach w których inne osoby pokazują dzieciom, że są ważne. Zapisujemy wypowiedzi na papierze, np.:

  1. Prosimy dzieci aby narysowały sytuację, w której czuły się ważne lub docenione. Prosimy aby użyły na rysunku dymków jak w komiksach i napisały słowa, jakimi zostały docenione oraz ich własne myśli.

  2. Rysujemy na papierze duże koło. Podajemy sytuacje, w których dzieci mogą czuć się ważne np.:

Za każdym razem, gdy któreś z dzieci czuje się w danej sytuacji ważne, niech wskoczy do środka koła. Na końcu omawiamy zabawę i to dlaczego dzieci wskakiwały na akurat tą wypowiedz do koła.


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Scenariusz zajęć wychowawczych, idealny przyjaciel
8716, Scenariusz zajęć wychowania fizycznego
Scenariusz zajęć wychowawczo
3456, SCENARIUSZ ZAJĘĆ WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNYCH
Asertywność Scenariusz zajęć wychowawczych
zimowe sporty - scenariusze zajęć, Wychowanie przedszkolne-gotowe scenariusze wraz z kartami pracy
Scenariusz zajec z wychowania komunikacyjnego w klasie IV, wzory konspektów
Scenariusz zajęć wychowawczych dla klasy II, scenariusze zajec
SCENARIUSZ ZAJĘĆ WYCHOWAWCZYCH, SCENARIUSZ ZAJĘĆ WYCHOWAWCZYCH
Zabawy samogłosek i literek- scenariusz dla 4 latków, scenariusz zajęć z wychowania umysłowego
Scenariusz zajęć wychowawczych, idealny przyjaciel
Scenariusz zajęć wychowania fizycznego w klasie III
Interaktywny SCENARIUSZ ZAJĘĆ WYCHOWANIA DO ŻYCIA W RODZINIE
Scenariusz zajęć z wykorzystaniem metody uczenia się we współpracy
SCENARIUSZ ZAJĘĆ WYCHOWAWCZYCH

więcej podobnych podstron