I rok ZEWIEP wzory obowiazujące w ramach praktyk pedagogicznych 10 2012 (1)

SCENARIUSZ ZABAW DYDAKTYCZNYCH PROWADZONYCH W PRZEDSZKOLU NR 54 W BIELSKU- BIAŁEJ

Nazwisko prowadzących: Dominika Jekiełek

Anna Koniorczyk

Nazwisko nauczyciela przedszkola: Danuta Lorek

Data prowadzonych zajęć: 19.04.2011r.

Grupa wiekowa: 4-5-latki

Temat kompleksowy:

Temat zajęć: „W wielkanocnej krainie”

Cel główny:

-budowanie dziecięcej wiedzy o świecie

-rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych (PP 7)

-zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności, a także kształtowanie tych wiadomości i umiejętności, które są ważne w edukacji szkolnej. (PP 10)

Cele szczegółowe:

-dziecko zwraca się bezpośrednio do rozmówcy, stara się mówić poprawnie ( 3.1)

-dziecko uważnie słucha i formułuje dłuższe wypowiedzi o ważnych sprawach (3.3)

-dziecko grupuje obiekty w sensowny sposób i formułuje uogólnienia typu: to do tego pasuje, te obiekty są podobne, a te są inne (4.2)

-dziecko przejawia w miarę swoich możliwości, zainteresowanie wybranymi tradycjami i obrzędami ludowymi ze swojego regionu (9.1)

-umie wypowiadać się w różnych technikach plastycznych i przy użyciu elementarnych środków wyrazu (takich jak kształt i barwa) (9.2)

Metody:

-podające: objaśnienie, pokaz;
-poszukujące: rozmowa kierowana, pogadanka;
-aktywizujące: zagadki, zabawy dydaktyczne, zabawy integracyjne;
-praktycznego działania: metoda zadań;

Formy:

-indywidualna;
-zbiorowa;
-zespołowa;

Środki dydaktyczne: koszyk, wydmuszki, serwetka, kurczaczek, palma, jajka, klocki, lalki, samochody, brystol, kolorowe flamastry, kredki, plastelina, papierowe jajka

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA CZYNNOŚCI DZIECKA UWAGI

Tabelka na drugiej stronie

SPRAWOZDANIE Z PRAKTYKI PEDAGOGICZNEJ

W RAMACH PRZEDMIOTU:

PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA Z METODYKĄ

IMIĘ I NAZWISKO STUDENTA:

KOLEGIUM NAUCZYCIELSKIE : I rok Zintegrowana Edukacja

Wczesnoszkolna i Edukacja Przedszkolna,

GRUPA STUDENCKA :

MIEJSCE ODBYWANIA PRAKTYKI PEDAGOGICZNEJ:

DATA:

GRUPA WIEKOWA :

ZAKRES OBSERWACJI - PROBLEMATYKA:


TREŚĆ SPRAWOZDANIA:
bardzo dokładnie z własnymi refleksjami i odniesieniem się do realizacji problematyki prowadzonych obserwacji

ARKUSZ OBSERWACJI

Data prowadzonej obserwacji zajęć:

Problematyka obserwacji:

Nazwa placówki:

Imię i nazwisko prowadzącego zajęcia :

Imię i nazwisko obserwującego:

Grupa wiekowa:

Tematyka kompleksowa:

Temat zajęć:

Cel główny:

Cele szczegółowe:

Metody stosowane na zajęciu:

Środki dydaktyczne:

Poziom osiągnięcia zamierzonych celów ( podejście refleksyjne):

Relacje interpersonalne:

Przebieg zajęć:

czynności nauczyciela czynności dzieci uwagi, spostrzeżenia

UWAGA: Przebieg zajęć i Tabelka na drugiej stronie

SCENARIUSZ ZABAWY RUCHOWEJ

Nazwisko prowadzących:

Grupa wiekowa:

Tytuł zabawy:

Rodzaj zabawy:

Cel główny:

Cele szczegółowe:

Środki dydaktyczne:

Przebieg zabawy :

Czynności nauczyciela Czynności dzieci uwagi
