Karolina Pilarska
EE, rok III, semestr VI
4743
KONSPEKT ZAJĘĆ RUCHOWYCH
Zadanie główne: Doskonalenie umiejętności chwytania i rzucania oraz usprawnianie koordynacji wzrokowo- ruchowej.
Zadanie dodatkowe: Nauka gry w "Ręcznikową siatkówkę".
Cele:
kształtujący: uczeń potrafi bardziej skoncentrować się na rzucaniu do ruchomego celu.
poznawczy: uczeń wie jakie są zasady gry w "Ręcznikową siatkówkę".
wychowawczy: uczeń wie jak należy współpracować w drużynie i parze.
Płeć i wiek: grupa mieszana, 8 lat
Ilość osób: 24
Czas: 45 minut
Miejsce: sala gimnastyczna
Środki dydaktyczne: 10 piłek do siatkówki, 6 dużych ręczników, lina lub sznurek
Prowadzący: Karolina Pilarska
Tok zajęć | Nazwa zabawy, gry, ćwiczenia | Czas trwania/ ilość powtórzeń | Organizacja zajęć | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Faza wstępna | Zbiórka, przywitanie, sprawdzenie gotowości uczniów do zajęć, rozmowa o temacie zajęć. | 3 min. | xxxxxxxxx xxxxxxxxx X |
|
Faza A - ćwiczeń kształtujących | Trucht wokół boiska | 1 | 7-8 min. | |
- Krążenia G w L i P - ćw. RR: wymachy raz LR, raz PR; wymachy RR na boki z pogłębieniem; krążenie RR oburącz w przód i w tył.; kręcenie nadgarstkami LR i PR - ćw. T: krążenia w L i P, skłony T z pogłębieniem w przód i z pogłębieniem na boki; skrętoskłony - ćw. NN: wymachy raz LN, raz PN, skip A, skip C - ćw. RR i NN: pajacyki |
10 powt. | x x x x x x x x N |
||
Faza B - główna | Podawanie piłek w rzędach (nad głową, z prawej strony, z lewej strony, pomiędzy nogami). | N x x x x x x |
Jeżeli piłka spadnie to wraca do osoby, która podała ją jako pierwsza. Wygrywa drużyna, która przekazała wszystkie piłki pierwsza. | |
5 min. | ||||
Berek z piłką | 5 min. | N x x x x x x x |
Wygrywa osoba, która najmniej razy zostanie berkiem. | |
Ręcznikowa siatkówka | 15 min. | xx xx xx xx xx |
W jednej drużynie znajdują się 3 pary. Gramy do 5 punktów. |
|
Faza końcowa | "Kto zmienił miejsce?" | 4 min. | xxxxxxxxxxx x N |
|
Czynności organizacyjno - porządkowe | Pozbieranie sprzętu, rozmowa na temat przebiegu zajęć, zbiórka. | 5 min. | N xxxxxxx |
Bibliografia:
Bondarowicz M. "Zabawy i gry ruchowe na cztery pory roku. Wiosna."