kl.III, konspekty


Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga

PLAN LEKCJI

Temat: Lions eat meat

Klasa: III

Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie będą utrwalali nazwy zwierząt oraz ich pożywienia, a także tworzenie zdań twierdzących w czasie Present Simple.

Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: CD, karty obrazkowe

ETAPY LEKCJI

PRZEBIEG LEKCJI

Typ interakcji

Czas

CZYNNOŚCI WSTĘPNE

Powitanie i sprawdzenie obecności

Informacja o celach lekcyjnych

N K

2'

ROZGRZEWKA JĘZYKOWA

1.Ćwiczenie z użyciem kart obrazkowych i kartonu z otworem, zabawa „Pajacyk”: nauczyciel odczytuje listę rzeczowników; uczniowie stojący w luźnej grupie, słysząc nazwę zwierzątka wykonują „pajacyka”,

N K

5'

ĆWICZENIE

poznanych form i struktur gram., słownictwa

1.Uczniowie dokańczają zapisane przez nauczyciela na tablicy wyrazy
2.Uczniowie nazywają pożywienie zwierząt (burza mózgów): nauczyciel zapisuje wybrane propozycje uczniów na tablicy, uczniowie dopasowują karty obrazkowe do podanych wyrazów

N K

8'

UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa

1.Praca w grupach 4osobowych: uczniowie w układają i zapisują zdania o zwierzętach i ich pożywieniu, na wzór z podręcznika. Każdy uczeń zapisuje przynajmniej jedno zdanie. Następnie odczytują swoje zdania.

KK

5'

ROZUMIENIE ZE SŁUCHU:

- przed słuchaniem

- słuchanie

- po wysłuchaniu

Nauczyciel włącza nagranie piosenki. Dzieci słuchając mają zwrócić uwagę, jakie zwierzęta występują w piosence.
Deep in the jungle
What can you see?
What can you hear?
What can it be?
A snake, a snake come with me. ( itd. W kolejnych zwrotkach występuje inna nazwa zwierzęcia: a leopard, a monkey, an elephant, a crocodile, a lion)
-Nauczyciel pyta: What animals are there in the song? Dz. wymieniają nazwy zwierząt.


- Dzieci krotnie śpiewają piosenkę razem
z nagraniem.


Nauczyciel dzieli klasę na 6 grup. Każda grupa ma za zadanie naśladować głosem i ruchem inne zwierzę w trakcie śpiewania odpowiedniej zwrotki piosenki. W tym samym czasie pozostałe dzieci śpiewają piosenkę w wersji z akompaniamentem.

N K

15'

PISANIE

1.Uczniowie opisują łańcuch pokarmowy używając czasu present Simple i odpowiednich nazw zwierząt

N K

3'

ZADANIE REZERWOWE:

BINGO
Nauczyciel prosi uczniów żeby napisali 5 nazw poznanych przez nich zwierząt. Następnie wypowiada nazwy wszystkich poznanych zwierząt. Jeśli uczeń usłyszy nazwę, którą napisał w zeszycie - skreśla ją. Gdy skreśli wszystkie wyrazy mówi BINGO.

N K

6'

UWAGI


