Konspekt PN, szkoła wszystko


KONSPEKT TRENINGU PIŁKI NOŻNEJ

TEMAT: Doskonalenie uderzeń piłki głową i zagrania wślizgiem.

CELE GŁÓWNE:

  1. Umiejętności: Doskonalenie umiejętności uderzenia piłki głową i wykonania wślizgu.

  2. Wiadomości: Z zakresu techniki uderzenia piłki głową, oraz bezpieczeństwa wykonywania wślizgu.

  3. Motoryczność: Szybkość, precyzja, orientacja .

  4. Akcenty wychowawcze: Współpraca w grupie, rywalizacja, zdyscyplinowanie.

MIEJSCE ZAJĘĆ: Hala

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 20 osób

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 90 min.

PRZYBORY: 4 piłki nożne, 6 chorągiewek.

PROWADZĄCY: Dariusz Dziedzic,

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

DOZOW.

UWAGI

ORGANIZACYJNO-METODYCZNE

1. Część organizacyjna

1. Zbiórka w dwuszeregu

2. Powitanie

3. Sprawdzenie obecności, kontrola ubioru

2 min..

Strój i obuwie sportowe

Niećwiczący siadają na ławce

Motywacja

do zajęć ????

1. Podanie tematu zajęć

2. Omówienie i pokaz sposobów uderzeń piłki głową oraz wykonanie prawidłowego wślizgu

2 min.

2. Rozgrzewka

25 min.

3. Doskonalenie uderzeń głową i wślizgu

1.Zawodnicy ustawieni w odległości 2-3m, zawodnik A uderza piłkę głową rzuconą przez B

- jak wyżej w siadzie prostym uderza piłkę głową

- jak wyżej w klęku uderza piłkę głową

- jak wyżej w klęku zawodnik po uderzeniu piłki głową, wykonuje pad w przód

- w staniu, uderzenie piłki głową dorzuconej rękami, pionowo w górę, w kierunku partnera

- uderzenie piłki głową podanej oburącz, z dołu przez partnera z powrotem do jego rąk

A o <= B

A o <= B

A o<= B

A o <= B

2. Uderzenia piłki głową w dwójkach w miejscu.

- jak wyżej, poruszając się w tył

A o <= >o B

A o <= >o B

A o <= >o B

A o <= >o B

3. Zawodnik B wybiega raz do zawodnika A raz do C i uderza piłkę głową z podłoża dorzuconą rękami przez zawodników A i C.

- jak wyżej uderza piłkę głową z wyskoku raz z miejsca.

- jak wyżej uderza piłkę raz przez prawy bark raz przez lewy bark

A <= B => C

A <= B => C

A <= B => C

A <= B => C

4. Gra „warszawianka” grupa podzielona na dwie drużyny, każda gra na jedna bramkę. Gra polega na odbijaniu przez zawodników piłki w taki sposób aby nie dotknęła podłoża i była zakończona strzałem na bramkę. Odbić między zawodnikami nie może być mniej niż trzy. Jeżeli strzał będzie nie celny, bądź bramkarz złapie piłkę w ręce, wtedy następuje zamiana w bramce. Wygrywa zawodnik który strzeli najwięcej bramek głową.

5. Tu będą Twoje ćwiczenia, może coś się uda wpleść miedzy moje z takim samym ustawieniem…

6. Gra uproszczona, 6x6 bramka zdobyta po strzale głową liczy się potrójnie

50 min.

Zawodnicy dobierają się w pary, jedna piłka na parę, zmian dokonują w parach na polecenie.

Zwracamy uwagę na dokładność

wykonywania ćwiczenia, korygujemy błędy.

Zawodnicy dobierają się w pary, dwie piłki na trójkę, zmian dokonują na polecenie.

Zawodnicy ustawni w parach w dwóch rzędach, przodem do bramki.

Znaczniki

4. Uspokojenie organizmu

Gra uspakajająca „minutka”. Wszyscy uczestnicy stoją w kole. Na czas-start każdy liczy w duchu 60s, po czym kuca

po czym kuca. Nauczyciel sprawdza na stoperze kto ma najlepsze wyczucie czasu.

1 min.


