Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: Look at the apple seeds!
Klasa: I
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie poznają nowe słownictwo dotyczące sadzenia drzew oraz będą utrwalali wcześniej poznane słownictwo związane z produktami spożywczymi. Uczniowie będą ćwiczyć użycie konstrukcji I like/I don't like.
Nowe jednostki leksykalne : seed, flower, tree, plant
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Podręcznik i ćwiczenia English Adventure 1, plakat- food items, Apple trees-kolorowanka
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Warm-up Uczniowie mają odnaleźć ukryte na obrazku artykuły spożywcze, wskazać je i nazwać. (Find a banana/ Show me an apple) |
N K |
6' |
ROZUMIENIE ZE SŁUCHU: - przed słuchaniem - słuchanie - po wysłuchaniu |
1. Uczniowie słuchają nagrania o sadzeniu drzew, podczas którego wskazują odpowiednie obrazki zgodnie z nagraniem. Uczniowie powtarzają zdania za nagraniem. 2.Uczniowie słuchają nagrania i decydują o którym obrazku mowa.
|
N K |
8' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Uczniowie podpisują obrazki odpowiednimi numerami zgodnie ze schematem wzrostu drzew. 2.Uczniowie liczą kwiaty na drzewie, następnie dorysowują brakującą liczbę kwiatów. 3. Uczniowie siedzą w kółku. Nauczyciel pokazuje karty z produktami bardzo szybko, uczniowie podają nazwę produktu. 4. uczniowie odczytują z ruchu warg wypowiadaną przez nauczyciela nazwę produktu i wskazują odpowiednią kartę obrazkową. |
N K |
15' |
UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Nauczyciel wybiera kartę z produktem mówiąc np.”I like chicken” następnie posyła kartę do siedzącego obok ucznia pytając „Do you like chicken?” Uczniowie odpowiadają używając konstrukcji „I like/I don't like..” i posyłają kartę do kolejnego z uczniów. 2. Uczniowie rysują na kartkach jeden produkt, który lubią oraz ten, którego nie lubią. Następnie opisują obrazki używając I like/ I don't like.. |
KN K |
15' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
Apple trees - kolorowanka |
|
|
UWAGI
|
|
|
|