Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: Rooms in a house.
Klasa: II
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie będą utrwalali nazwy pomieszczeń w domu oraz przedmiotów.
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Bingo - plansze i karty, papier A3, ćwiczenia New English Adventure 2, karty obrazkowe, p2 karktki papieru, nożyczki, kleje
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Bingo - pomieszczenia w domu Uczniowie otrzymują plansze z obrazkami pomieszczeń w domu. Nauczyciel losuje jedną kartę, pokazuje uczniom obrazek i nazywa po angielsku to, co on przedstawia. Osoba, która pierwsza znajdzie odpowiedni obrazek na swojej planszy i zawoła bingo!, zakreśla ją krzyżykiem. Wylosowaną kartę nauczyciel odkłada z powrotem do puli. Wygrywa ten, kto pierwszy zakreśli wszystkie obrazki na swojej planszy.
|
N K |
10' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Na podstawie obrazka przedstawiającego pomieszczenia w domu, nauczyciel zadaje pytania o przedmioty znajdujące się w nich, np. Where is the mirror? Where is the carpet? Uczniowie odpowiadają: In the kitchen/bathroom
2. Rooms in a house - Plakat Uczniowie podzieleni na dwie grupy otrzymują 2 kartki papieru. Jedna z grup podpisuje kartkę np. living room a drugą kitchen. Następnie uczniowie wycinają z gazet przedmioty, które znajdują się w tych pomieszczeniach i przyklejają na karktki. Kolejno podpisują je z pomocą nauczyciela lub słowników obrazkowych. Następnie nauczyciel zawiesza plakaty na tablicy.
3. Uczniowie siedzą po środku sali. Nauczyciel podchodzi do każdego z plakatów i powtarza nazwy obiektów zachęcając uczniów do powtarzania za nim. (np. bed, bed, bed) Następnie nauczyciel mówi nazwę przedmiotu, a uczniowie muszą podbiec i wskazać odpowiedni obrazek. Kto pierwszy wskaże poprawny obrazek wygrywa. |
N K
K K
N K |
30' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
Run to… Nauczyciel dzieli uczniów na dwa zespoły. Uczniowie ustawiają się jeden za drugim. Nauczyciel rozkłada karty obrazkowe w różnych częściach sali. Pierwsze osoby z drużyn słysząc nazwę przedmiotu lub pokoju dobiega do odpowiadającej mu karty. |
N K |
|
PRACA DOMOWA
|
Ćwiczenia: Znajdź 9 róźnic pomiędzy obrazkami, następnie zakreśl Yes lub No zgodnie z obrazkiem nr 2, np. The spaceshift is under the bed. Yes/ No
|
N K |
3' |
UWAGI
|
|
|
|