FIGIURA GEOMETRYCZNA
KONSPEKT Z ZAJĘĆ
Data: 19.05.2008
Prowadzący:
Grupa wiekowa: 3 - latki
Zagadnienia:
- zapoznanie z podstawowymi pojęciami geometrycznymi
- rozróżnianie figur geometrycznych
- rozpoznawanie z otoczeniu przedmiotów w kształcie figur
- kreślenie ( w powietrzu i na kartce) kształtów figur geometrycznych i nazywanie ich
Temat: Zabawa dydaktyczna szukamy przedmiotów w kształcie kwadratu.
Cele zajęć:
- dziecko rozpoznaje figury geometryczne na obrazku, na konkretach i w otoczeniu
- potrafi obwieść palcem figurę geometryczną
Metody pracy:
- słowne: rozmowa zagadki
- oglądowe: pokaz
-praktycznego działania: metoda ćwiczeń metoda zadań
Forma pracy: indywidualna, zbiorowa
Środki dydaktyczne: chusteczki, klocki drewniane w kształcie figur, obręcze głowy z figurą, pachołki plastikowe, kwadratowe kamienie
Literatura:
- C. Cyrański, M. Kwaśniewska, Moje Przedszkole program wychowania przedszkolnego, DKW - 4013 - 3/01, Kielce 2003
- A. Kilm - Klimaszewska, Pedagogika przedszkolna, Warszawa 2002
TOK |
CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA |
CZYNNOŚCI UCZNIA |
UWAGI |
1. Czynności organizacyjno -porządkowe |
Nauczyciel wita się z dziećmi |
Dzieci witają się z nauczycielem |
|
2. Wprowadzenie do tematyki zajęć |
- dzieci maja na głowie opaski z figurami geometrycznymi nauczyciel poleca: kto odnajdzie swojego rodzica? |
- koło mama |
|
3. Uświadomienie celu zajęć |
- dziś na zajęciach poznamy figurę geometryczną kwadrat |
|
|
4. Realizacja tematu: |
|
|
|
5. Podsumowanie |
- co wam się podobało? |
- tak |
|