Konspekt lekcji:
Data:
Dyscyplina: LA
Temat: Atletyka terenowa
Klasa / płeć: 5 /chłopcy i dziewczęta
Ilość uczniów: 25
Miejsce ćwiczeń: przyszkolna łąka
Czas:45'
Przybory: 4 chorągiewki, kłoda, piłka lekarska, laska lub gałąź, 6 obręczy
Cele główne lekcji:
1. Umiejętności: uczeń potrafi pokonać trasę biegu z przeszkodami, potrafi wykonać skok dosiężny
2. Motoryka: Zwinność, zręczność, skoczność
3. Wiadomości: Zwrócenie uwagi na zmianę oddechu (rytmu) w czasie ćwiczeń ruchowych
4. Akcenty wychowawcze: uczeń zna zasady bezpieczeństwa podczas ćwiczeń w terenie
Imię i Nazwisko prowadzącego:
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Dozowanie |
Uwagi organizacyjno metodyczne |
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
|
3' |
Dwuszereg przed N Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
1. Podanie i omówienie tematu zajęć. 2. Zachęcenie do aktywności w czasie zajęć |
2' |
Ustawienie jw. |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
„Kto szybciej stanie przy drzewie” 1. naprzemianstronne krążenie RR w w tył 2.obustronne krązenie RR w tył 3.rzuty prostych nóg w przód 4. j.w. w tył 5. naprzemianstronne rzuty prostych NN na boki 6. marsz w skłonie podpartym 7. skłony T w przód 8. krążenie T w prawą i lewą stronę 9. wymachy PN do LR i odwrotnie 10. w przysiadzie podpartym rzut NN w tył 11. podskoki kuczne 12. „nożyce”
|
1' 1' 1' 1' 1' 1' 1' 1' 1' 1' 1' 1' 1'
|
|
4.Kształtowanie umiejętności, doskonalenie sprawności. |
1. bieg z przeszkodami. 2. stojąc na podwyższeniu podnoszenie laski, gałązki. 3. skok dosiężny do gałęzi. 4. pokonać odległość 2m jak najmniejszą liczbą kroków. 5.czworakowanie pod krzakiem lub niską przeszkodą. 6. marsz z wysokim unoszeniem nóg z obręczy do obręczy. 7. przebieżki na wyznaczonym dystansie |
20' |
NN proste |
5.Uspokojenie org. |
1. Swobodny marsz |
1' |
|
6.Czynności org.-wychowawcze. |
1.Zbiórka, omówienie lekcji |
2' |
|
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
1. Zachęcenie uczniów do biegania w czasie wolnym 2. Sportowe pożegnanie |
1' |
|