Konspekt
1.
Przedmiot: Metodyka informatyki. Klasa: 3 gimnazjum
Temat: Prezentacja multimedialna z zakresu przyrody.
Temat prezentacji uczniów: Grzyby naszych lasów.
Konspekt wykonał:
Balcerzak Piotr gr 2
2.
Cel poznawczy: Zapoznanie uczniów z praktycznymi aspektami wykonywania prezentacji w programie Power Point.
Cel praktyczny: Wykonanie w pełni funkcjonalnej prezentacji w programie Power Point - wykorzystywanie i nauka praktycznych możliwości programu.
Cel wychowawczy: Praktyczne poznanie możliwości programu oraz ergonomika pracy na komputerze - wykorzystanie programu w celu ułatwienia sobie pracy oraz przy okazji nauka przyrody. *********
3.
Metody: Pokaz Multimedialny, opis.
Czas lekcji: 90 minut.
Formy pracy: Indywidualna.
4.
Część lekcji ogniwa
|
Czynności ucznia |
Czynności nauczyciela |
Środki i materiały dydaktyczne |
Czas |
Wstępna |
Odpowiedzi na przykładowe pytania - przypomnienie o programie Power Point. |
Przypomnienie poprzedniego tematu oraz pokaz naszej wzorcowej prezentacji. |
Komputer, monitor/projektor i prezentacja w programie Power Point. |
20 minut |
Główna |
Wykonanie prezentacji na temat: „Grzyby naszych lasów.” Zawierającej 15 slajdów z wykorzystaniem grafiki którą można znaleźć w internecie - oraz krótkie opisy do slajdów. Prezentacja z wykorzystaniem hiperłączy i zdjęć/grafiki. |
Podanie czterech stron internetowych z których uczeń może pozyskać grafikę do prezentacji. Podanie tematu prezentacji i nadzór/pomoc nad właściwym wykonywaniem przez uczniów prezentacji na zajęciach- odpowiedzi na pytania oraz udzielanie wskazówek. Przypomnienie uczniom iż Power Point nie jest edytorem tekstu i prezentacja powinna zawierać zdjęcia i hiperłącza
|
Komputer, monitor i prezentacja w programie Power Point oraz internet. |
50 minut |
Końcowa |
Pokaz prezentacji uczniów i jej opis oraz dyskusja na ten temat. |
Dyskusja na temat prezentacji i jej ocena oraz podanie zadania domowego |
Komputer, monitor/projektor, program Power Point na którym uczniowie prezentują swoją prace. |
20 minut |
Praca domowa |
Wykonać prezentacje na wybrany temat. |
|||
Ocena lekcji
|
Dobre aspekty: |
<omówienie pozytywnych stron obejrzanych prezentacji.> |
||
|
Złe aspekty: |
<omówienie negatywnych elementów prezentacji> |
||
|
Wnioski: |
|
|
Strony pomocnicze które możemy podać uczniom: