Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: The Big Smoke: then and now - the text.
Klasa: IV
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie będą ćwiczyli umiejętność czytania, będą utrwalali nazwy budynków oraz konstrukcję zdań twierdzących w czasie Past Simple.
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Worksheet- The Big Smoke, zdjęcia miast
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Gra językowa - noughts and crossess Uczniowie podzieleni na dwa zespoły (X i O) wybierają słowo z jednego z rzędów i tworzą z nim zdanie w czasie past Simple. Tylko prawidłowo skonstruowane zdania otrzymują punkt. Drużyna, która jako pierwsza uzyska trzy symbole w rzędzie wygrywa. |
KN K |
10' |
UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Uczniowie łączą obrazki budynków w mieście z odpowiednimi nazwami. 2.Uczniowie uzupełniają zdania wpisując odpowiednią formę czasownika to be w czasie past Simple. |
N K |
5' |
ROZUMIENIE TEKSTÓW: - przed czytaniem - czytanie - po przeczytaniu |
1.Uczniowie opisują co widzą na obrazkach dołączonych do tekstu (Londyn dawniej i dziś) Odpowiadają na pytania o wygląd budynków, ludzi, 2.Uczniowie słuchają tekstu z CD. 3.Uczniowie czytają tekst. 4.Nauczyciel tłumaczy niezrozumiałe słowa. 5. Nauczyciel dzieli tablicę na dwie części. Na jednej z nich wypisuje (podane przez uczniów) aspekty wglądu Londynu dawniej, na drugiej Londynu teraz. 6. Uczniowie uzupełniają zdania dotyczące tekstu odpowiednimi wyrazami. |
N K |
15' |
PISANIE
|
1.Uczniowie otrzymują zdjęcia przedstawiające miasta kilka lat wcześniej. Każdy z nich opisuje co widzi na obrazku. (ustnie) Nauczyciel wskazuje użyteczne zwroty w poprzednim tekście. Uczniowie zapisują zdania o tym jak wyglądały miasta kilka lat temu. (minimum 6 zdań) |
N K |
13' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
Uczniowie wymieniają się obrazkami w parach i opisują sobie nawzajem co widzą na obrazku. |
K K |
|
UWAGI
|
|
|
|