Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: Five on a Treasure Island- the text.
Klasa: VI
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie powtórzą konstrukcję zdań twierdzących, przeczących oraz pytań w czasie past Simple. W czasie zajęć uczniowie poznają i będą ćwiczyć konstrukcję mowy niezależnej (direct speech).
Nowa struktura gramatyczna: konstrukcja mowy niezależnej
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: podręcznik i ćwiczenia Steps in English 3, CD
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI |
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Noughts and Crosses - Gra 1.Uczniowie podzieleni na dwa zespoły, Grupy mają za zadanie wybrać kratkę i w ograniczonym czasie, nie więcej niż 30 sekund, ułożyć poprawne zdanie twierdzące w czasie Past Simple. Jeśli zdanie jest poprawne, mogą w tej kratce postawić swój znak, czyli kółko albo krzyżyk. Grupa, która postawi trzy swoje znaki w linii prostej, wygrywa. 2. Uczniowie tworzą zdania przeczące w czasie past Simple 3. Uczniowie tworzą pytania w czasie past Simple |
K N K |
12' |
PREZENTACJA form i struktur gram., słownictwa |
Prezentacja konstrukcji mowy niezależnej Analiza przykładu „I live in Myślenice” she said. Nauczyciel prosi uczniów o ułożenie zdania na temat swojego hobby. Następnie prosi wybranych uczniów o prezentacje swojego zdania zapisując go za pomocą mowy niezależnej np. Piotr mówi „I play football” co nauczyciel zapisuje jako ”I play football” Piotr said. |
N K |
5' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
Uczniowie szukają przykładów mowy niezależnej w tekście |
NK |
2' |
UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
Uczniowie zadają w parach pytania o rodzinę, hobby i zapisują odpowiedzi partnerów używając mowy niezależnej. Następnie odczytują zapisane zdania. |
K K K N |
5' |
ROZUMIENIE ZE SŁUCHU: - przed słuchaniem - słuchanie - po wysłuchaniu |
- Odczytanie pytań do nagrania, wytłumaczenie trudnych/niezrozumiałych słów - Słuchanie - Zapisanie odpowiedzi na pytania do wysłuchanej rozmowy w czasie past simple |
N K |
7' |
ROZUMIENIE TEKSTÓW: - przed czytaniem - czytanie - po przeczytaniu |
Tekst: “Five on a Treasure Island” - Burza mózgów pomysły o czym może być tekst na podstawie tytułu - Czytanie tekstu - Podpisanie postaci na obrazku zgodnie z tekstem - Określenie czy zdania są zgodne z tekstem, korygowanie błędnych zdań (w czasie past Simple) |
N K |
10' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
Alibi game - uczniowie mają za zadanie wymyślić alibi, gdyż wszyscy są podejrzani o napad na bank. Tworzą zdania na temat tego gdzie i z kim wczoraj byli oraz kogo widzieli. |
|
|
PRACA DOMOWA
|
Zapisanie dialogu używając mowy niezależnej
|
N K |
2' |
UWAGI
|
|
|
|