Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: Yesterday at 4 pm my mum was working- Past Continuous .
Klasa: VI
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie powtórzą konstrukcje zdań twierdzących i przeczących w Past Continuous, będą ćwiczyli pisanie własnych tekstów- story.
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Podręcznik i ćwiczenia Steps in English 3
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Zebranie zadań domowych - projekt (opis postaci)
|
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
What were you doing? - gra, pierwszy z uczniów rozpoczyna grę mówiąc co robił wczoraj o godz. 4pm np. „Yesterday at 4 pm I was watching TV”, kolejny uczeń dodaje co robił używając while np. „While Wojtek was watching TV I was doing my homework”. Następny z uczniów powtarza wypowiedzi poprzedników dodając własną, itd.
|
K K |
8' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1. Uzupełnianie zdań czasownikami w odpowiedniej formie czasu Past Continuous. |
NK |
2' |
UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
|
NK |
10' |
ROZUMIENIE TEKSTÓW:
|
Tekst „The secret of Planet X”
|
NK |
10' |
PISANIE
|
1.Przeczytanie wstępu do opowiadania i uzupełnienie notatek odpowiedni informacjami z tekstu. (bohaterowie, czas, miejsce, pogoda, czynności, nieoczekiwane zdarzenie) 2.Planowanie własnego wstępu do opowiadania (bohaterowie, czas, miejsce, pogoda, czynności, nieoczekiwane zdarzenie) |
|
10' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
1.Napisanie wypowiedzi w formie dialogu (direct speech) |
|
|
PRACA DOMOWA
|
Napisanie pięciu zdań o tym, co robili koledzy i rodzina wczoraj o godzinie 12 pm.
|
N K |
2' |