kl.5 piramidy WF, wychowanie fizyczne, Konspekty


Prowadzący: mgr Beata Joszko

Temat - zadanie główne: Prezentacja krótkiego układu dwójkowego.

Klasa: 5 dziewczęta

Ilość osób: 13

Czas trwania: 45 min

Miejsce zajęć: mała sala gimnastyczna

Pomoce dydaktyczne: szarfy, materace gimnastyczne, magnetofon, płyta

Cele operacyjne w zakresie:

gimnastycznego

Układ działań

(tok lekcji)

Treść zadań

Dozowanie

Uwagi organizacyjno - metodyczne

CZĘŚĆ WSTĘPNA

1.

Zorganizowanie grupy i sprawdzenie gotowości do zajęć

2. Motywacja do udziału lekcji

1.Zbiórka w dwuszeregu

2.Powitanie klasy

3.Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

4.Podanie tematu lekcji oraz głównych zadań lekcji

4min.

Zorganizowanie grupy

Odnotowanie nieobecnych lub nie ćwiczących tego dnia

CZĘŚĆ GŁÓWNA A

3. Rozgrzewka psychomotoryczna, profilaktyka.

1.Bieg dookoła sali:

-krążenia ramion w przód,

-krążenia ramion w tył,

-krok odstawno- dostawny,

-przekładanka,

2.Marsz dookoła sali:

-co trzy kroki wymach nogi w przód,

-co trzy kroki skłon.

3.Ustawienie w rozsypce, każdy uczeń z szarfą:

-krążenia głowy w prawo i w lewo, szarfa w prawej ręce, ręce na biodrach,

-skłony tułowia w przód, raz szarfa zostaje na ziemi, raz ją zabieramy,

-szarfa na ziemi pionowo, przysiad podparty przeskoki obunóż z boku na bok,

-szarfa trzymana w RR przed sobą, przysiady,

-kołyska na plecach z przejściem do postawy stojącej,

-w przysiadzie podpartym „wierzganie konika”.

4min.

1okr.

1okr.

po 5x

10x

10x

10x

10x

10x

Met. naśladowcza-ścisła

Kontrola wykonania poszczególnych ćwiczeń.

CZĘŚĆ GŁÓWNA B

4. Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności w różnych zakresach.

1.Podział na grupy ćwiczebne, rozłożenie 2 ścieżek po 3 materace:

-czworaki,

-przewroty w przód,

-przewroty w tył,

-przerzut bokiem,

-mostek z leżenia tyłem,

-stanie na rękach przy asekuracji nauczyciela lub współćwiczących.

2.Podział na pary, przećwiczenie układów własnych ostatnie poprawki.

3.Prezentacja własnych układów dwójkowych, które mają zawierać 3 dowolne z 7 poznanych piramid. Ocena współćwiczących.

1x

1x

1x

1x

1x

2x

10min

12min

Met. ścisła-naśladowcza

Nauczyciel zwraca uwagę na ułożenie RR i głowy podczas wykonywania ćwiczeń. Pomaga wykonać stanie na RR grupie słabszej.

Met aktywizująca.

Ocena wykonania układów. Podanie kryteriów oceny układu.

CZĘŚĆ KOŃCOWA

5.Uspokojenie organizmu

6.Podsumowanie lekcji

1.Ćwiczenia korekcyjne:

-siad skrzyżny przyjęcie postawy korekcyjnej,

-skręty T w prawo i w lewo.

2.Podsumowanie dydaktyczno - wychowawcze.

3. Pożegnanie.

1min.

3min.

Omówienie realizacji zadań lekcji przez.


