Konspekt zajęć z historii dla klasy VI Szkoły Podstawowej
Nauczyciel klasy: p. Adam Makarewicz
Prowadząca: Marta Niestrój
Klasa: V f
Temat dnia: Odcinki, Proste i Łamane.- powtórzenie.
Liczba godzin: 1
Liczba uczniów: 6
Data: 16.03.2011
Cele zajęć:
W aspekcie kształcącym:
Cele operacyjne:
- Powtórzenie wiadomości o odcinkach i prostych
- Powtórzenie wiadomości o łamanych.
Cele szczegółowe:
Uczeń:
- wie co to jest prosta
- wie co to jest odcinek
- wiec jak narysować prostą,
- zna rodzaje prostych (prostopadłe, równoległe, półprosta)
- wie jakie są łamane (zamknięte, otwarte)
W aspekcie wychowawczym:
Cele ogólne:
- Kształtowanie nawyku kulturalnego wyrażania się,
- kształtowanie nawyku porządkowania swojego stanowiska pracy.
- uwrażliwienie na potrzebę okazywania bezinteresownej pomocy drugiej osobie.
- wdrażanie do życia w grupie
Cele szczegółowe:
Uczeń:
- zna i przestrzega zasad kulturalnej rozmowy.
- chętnie pomaga koledze z klasy.
- sprząta swoje przybory po zajęciach.
- bierze aktywny udział w zadaniach grupowych.
W aspekcie rewalidacyjnym:
Cele ogólne:
- usprawnianie motoryki małej.
- usprawnianie narządów mowy.
- usprawnienie odczytywania mowy z ust.
- rozwijanie wrażliwości słuchowej.
Cele szczegółowe:
Uczeń:
- doskonali koordynację wzrokowo-ruchową.
- prawidłowo odczytuje mowę z ust prowadzącej.
Metody pracy (według Kupisiewicza):
oparte na działalności praktycznej uczniów: metoda zajęć praktycznych
oparte na obserwacji (oglądowe): metoda pokazu
oparte na posługiwaniu się słowem: pogadanka
Formy pracy (według Kupisiewicza):
Kryteria podziału:
liczba uczniów- zajęcia indywidualne, zbiorowe
miejsce uczenia się- zajęcia szkolne
czas trwania zajęć dydaktycznych- zajęcia lekcyjne
Środki dydaktyczne:
Podręcznik do matematyki dla V klasy.
Karty pracy
Tablica
Plan zajęć.
Część wprowadzająca
Powitanie uczniów
Przedstawienie się prowadzącej
Przedstawienie się uczniów
Sprawdzenie obecności
Wprowadzenie do tematu zajęć
- powtórzenie wiadomości z poprzedniej lekcji.
f) Prowadząca prosi o przepisanie tematu do zeszytu
Część Zasadnicza
Prowadząca rozdaje uczniom karty pracy.
Karty pracy zawierają zadania związane z tematem, w celu ich utrwalenia, prowadząca wraz z uczniami rozwiązują zadania.
Część końcowa.
Powtórzenie wiadomości zdobytych na zajęciach:
- o czym mówiliśmy dziś na zajęciach ?
b) Zadanie pracy domowej.
c) Podziękowanie za wspólną pracę.
d) Pożegnanie uczniów.
Czynności nauczyciela
|
Czynności ucznia |
- powtórzenie wiadomości z poprzedniej lekcji. f) Prowadząca prosi o przepisanie tematu do zeszytu
Prowadząca rozdaje uczniom karty pracy. Karty pracy zawierają zadania związane z tematem, w celu ich utrwalenia, prowadząca wraz z uczniami rozwiązują zadania.
- o czym mówiliśmy dziś na zajęciach ? b) Zadanie pracy domowej. c) Podziękowanie za wspólną pracę. d) Pożegnanie uczniów.
|
.
Rozwiązują kolejno zadania.
Odpowiadają na pytania. b) Zadanie pracy domowej. c) Podziękowanie za wspólną pracę. d) Pożegnanie prowadzącej.
|