Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: Farm animals.
Klasa: I
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie poznają słownictwo związane z nazwami zwierząt domowych.
Nowe jednostki leksykalne : cow, dog, pig, duck
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Karty obrazkowe (cow, dog, pig, duck ) , plastikowe figurki zwierząt, worksheets- who lives on the farm?, split-pin farm animal, szpilki, kredki, plastelina, nożyczki
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
What's in the bag? Nauczyciel wkłada karty obrazkowe przedstawiające dzikie zwierzęta do worka. Uczniowie po kolie podchodzą i nazywają wylosowane karty. |
N K |
5' |
PREZENTACJA form i struktur gram., słownictwa |
1.Uczniowie siedząc w kółku bawią sie figurkami przedstawiającymi zwierzęta domowe. 2. W czasie zabawy nauczyciel prezentuje nazwy poszczególnych zwierząt pokazując figurki i zachęca uczniów do powtarzania. |
N K |
5' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Nauczyciel układa karty obrazkowe ze zwierzętami w kółku na podłodze. Nauczyciel pokazuje poszczególne karty podając nazwę zwierzęcia. Uczniowie powtarzają za nauczycielem. 2.Nauczyciel pyta np. Where is the cow? Uczniowie wskazują odpowiednią kartę obrazkową. Następnie nauczyciel umieszcza figurki na odpowiadających im kartom. 3. Nauczyciel umieszcza figurki w różnych częściach Sali. Prosi poszczególnych uczniów o odnalezienie ich (np. Find the cow) i umieszczenie ich na właściwych kartach obrazkowych. 4.Uczniowie siedzą w kółku wokół kart. Nauczyciel prosi ich o podniesienie rąk do góry. Następnie mówi nazwę zwierzęcia a uczniowie wskazują odpowiednią kartę. 5. Missing flashcard. Nauczyciel prosi uczniów, aby zamknęli oczy. Następnie chowa jedną z kart, uczniowie po otworzeniu oczu muszą podać nazwę brakującego zwierzęcia. 6. Worksheet Uczniowie z pośród różnych zwierząt kolorują te, które żyją na farmie. 7. Split-pin animals. Uczniowie otrzymują karki z róznymi zwierzętami z farmy. Następnie wycinają części ciała zwierząt i łączą je za pomocą szpilek, zabezpieczonych z tyłu plasteliną. Następnie uczniowie prezentują swoje prace podając nazwy swoich zwierząt. |
N K |
33' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
1.Puzzle. Każdy uczeń otrzymuje kopertę z kawałkami papieru. Z pociętych obrazków uczniowie składają zwierzęta żyjące na farmie. |
|
|
UWAGI
|
|
|
|