KONSPEKT LEKCJI DLA KLASY I GIMNAZJUM
Dziewczęta
(Piłka ręczna)
Cele główne lekcji:
Umiejętności: 1. Rzuty do bramki po podaniu.
2. Doskonalenie podań i chwytów.
3. Małe gry 2:3.
Motoryczność: Łączenie ruchu z przyborem w jedną całość.
Szybkie formy zmiany ruchu.
Wiadomości: Przepisy gry w p.r. :
„Pole bramkowe”.
Miejsce zajęć: Sala sportowa.
Liczba ćwiczących: 13 dziewcząt.
Pomoce: Piłki dla każdej uczennicy.
Stojaki 10 szt.
Materace 6 szt.
Piłki lekarskie 2 szt.
Koszulki 3 szt.
Tok lekcji |
Treść i przebieg ćwiczeń |
Czas |
Uwagi |
Część I - wstępna |
|||
Organizacja zajęć |
Zbiórka w szeregu, powitanie, sprawdzenie obecności, podanie zadań lekcji. |
3' |
|
Część IIa - przygotowawcza |
|||
Ćw. RR Ćw. RR Ćw. NN Ćw. T
Ćw. skoczn. Ćw.RR,NN
Ćw.T
Ćw skoczn.
Ćw. T
Ćw. T Ćw. RR,NN |
Organizacja ćwiczeń:
|
15' |
Ćw. 1-4 wykonywane są na długości materaców.
Od stojaków kozłowanie piłki slalomem pr. R i l. R.
Ćw. 5 - 10 wykonywane są na materacach. Każde ćw. powtórzone jest 2x
|
Część IIb - główna |
|||
Ćw. w grupach |
1 stacja: rzuty do bramki po podaniu w parach. Ustawienie jak na rysunku. Ucz. podają piłkę pomiędzy słupkami, po ostatnim podaniu następuje rzut do bramki i wracają na pozycję wyjściową.
2 stacja: podania i chwyty. Ustawienie jak na rysunku. Pierwsza ucz. wykonuje podanie (rzut) piłki o tablicę i biegnie na koniec rzędu, druga piłkę chwyta i podaje tak jak pierwsza.
3 stacja: rzuty do celu. Ustawienie jak na rysunku. Ucz. wykonują rzuty do bramki starając się trafić w piłkę lekarską.
4 stacja: małe gry 3:2 na ograniczonym polu. Ustawienie jak na rysunku. Ucz. grają na ograniczonym polu 2:3, dwie ucz. z koszulką. Po odebraniu piłki następuje zmiana zawodniczki, która odebrała piłkę.
|
22' |
|
Część III - końcowa |
|||
Ćwiczenia uspokajające |
Trucht po obwodzie boiska. Zebranie sprzętu i przyborów. Zbiórka w siadzie na ławeczce. Omówienie zadań lekcji, ocena. Pożegnanie. |
5' |
|
Jarosław Jerzyk