Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: Look at my toys!
Klasa: I
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie poznają nazwy zabawek oraz konstrukcję pytań w czasie present Simple.
Nowe struktury gramatyczne: Is it a…?
Nowe jednostki leksykalne : bear, boat, kite, teddy bear, yo-yo.
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Karty obrazkowe, Podręcznik i ćwiczenia New English Advemture 1, CD, Worksheet- Teddy bear
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Powtórzenie rymowanki z poprzednich zajęć. |
|
4' |
PREZENTACJA form i struktur gram., słownictwa |
Używając kart obrazkowych, nauczyciel prezentuje nowe nazwy zabawek. Podnosi kolejne karty i mów: It's a (boat). Powtarza nazwy zabawek i zachęca dzieci do powtarzania. Zabawa w zapamiętywanie kolejności. |
N K |
5' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Uczniowie na podstawie obrazków odpowiadają na pytania zadawane podczas nagrania. Ich zadaniem jest odpowiedzieć na pytania: Yes lub No i podać prawidłową nazwę zabawki. Nauczyciel zadaje podobne pytania o przedstawione zabawki, np. Is it a car? Yes.
2. Uczniowie patrzą na rysunki przedstawiające opakowane zabawki i słuchają nagrania. Odpowiadają na pytania Yes lub No i łączą rysunki zabawek opakowanych z odpakowanymi.
3. Nauczyciel pokazuje uczniom zabawki (z tych i poprzednich zajęć), uczniowie powtarzają ich nazwy wraz z nauczycielem. Następnie każdy uczniów losuje jedną z zabawek z worka i nazywa ją rozpoznając po kształcie.
4. Uczniowie przekazują sobie piłkę siedząc w kółku, w środku ułożone są zabawki. Nauczyciel włącza rymowankę z poprzednich zajęć i zatrzymują ją w wybranym momencie. Uczeń, który posiada wtedy piłkę wskazuje odpowiednią zabawkę zgodnie z prośbą nauczyciela, np. Show me a car!
5. Uczniowie łączą linie od obrazków do opisujących jest słów |
N K |
26' |
UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
Uczniowie mają za zadanie odszukać przedstawione zabawki na zdjęciach w ćwiczeniu 3 i wpisać odpowiednie numery zdjęć w kwadraciki pod małymi obrazkami.. Następnie dzieci podają zdania, np.: It's a (train). Number (four). |
N K |
8' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
Teddy Bear - uczniowie kolorują części misia. Następnie wycinają je i sklejają tworząc misia. |
|
|
UWAGI
|
|
|
|