7133531831

7133531831

LUTY

Aż 24 zawodników zgłosiło się do udziału w VI Pucharze Zimy w tenisie stołowym., który 2 lutego rozegrany został na Sali Spółdzielczego Domu Kultury.

W grupie dzieci pewnie zwyciężył Oskar Pytel. W grupie starszych zwyciężył faworyzowany Artur Krasicki.

Łukasz Kresa oraz Paweł Gulik zwyciężali w dwóch turniejach szachowych zorganizowanych 4 lutego w Spółdzielczym Domu Kultury.

Łącznie w obu turniejach wzięła udział 20 czołowych w swoich kategoriach wiekowych szachistów z Dzierżoniowa, Bielawy i Pieszyc.

MARZEC

Filia Spółdzielczego Domu Kultury w Piławie Górnej wzbogaciła się ostatnio o profesjonalny stół do gry w „piłkarzyki”.

Jarosław Kresa został zwycięzcą, rozegranych 10 marca br., VI Mistrzostw Powiatu Dzierżoniowskiego w Szachach Błyskawicznych. Drugie miejsce w rozgrywanym na dystansie 6 rund turnieju wywalczył Sławomir Woszczyński, a trzeci był Sławomir Masło. Startowało 6 zawodników.

Mistrz międzynarodowy z Mysłowic - Dariusz Szoen zwyciężył w rozegranym 27 marca II Tewzadze Open (turnieju upamiętniającym sylwetkę podpułkownika Waleriana Tewzadze, gruzińskiego oficera kontraktowego w Wojsku Polskim, dowódcę obrony północnego odcinka Warszawy we wrześniu 1939 roku, w latach 1945-1985 mieszkańca Dzierżoniowa). Drugie miejsce w turnieju wywalczył kandydat na mistrza Bartosz Siembab z GiECEK-u Radków (w ostatniej rundzie pozbawił turniejowego zwycięstwa czołowego polskiego szachistę - arcymistrza Łukasza Cyborowskiego z AZS UMCS Lublin). Trzeci był mistrz krajowy Piotr Brodowski z Odrodzenia Kożuchów.

Startowało 27 szachistów.

KWIECIEŃ

Przez cały tydzień - po katastrofie lotniczej w Smoleńsku - obok budynku Spółdzielni Mieszkaniowej prezentowane były przygotowane przez SDK tablice żałobne z podobiznami ofiar katastrofy.

Przez kilka dni zatrzymało się przy nich łącznie blisko 1000 osób.

22 kwietnia odbył się III Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nutką świat malowany”. Z grona blisko 30 wykonawców, jurorzy postanowili nagrodzić - w kategorii