9761541693

9761541693

II •Sport

Brzydkie i kartkowe derby

> Mariusz Kryszak (czarny strój) występował tylko 45 minut w meczu z Chojniczanką Chojnice, bo kontuzja wyeliminowała go z drugiej połowy. Jego zejście było zauważalne w bytowskim zespole, bo szwankowało wykonanie stałych fragmentów gry

Ck>i DztemBc Pomorza

Poniedziałek. Ścierwa 2015

Piłka nożna//l liga//

Relacja

Słaby mecz i sporo kartek obejrzeli kibice w Bytowie. Obydwie ekipy kończyły grę w okrojonych składach (gospodarze w „Kr. gośde w -8"). Pełna puła dła Chojnic

Krzysztof Niefcrasz

azy&ttKnKkrasz®gp24.pl

DRUTBC-BYTWIABYTÓW-OłOJMOANKAOłOJMCE 0:1 (W). Srania: W Marek Gancarczyk (C) •

W Bytowie doszło do derbo-wej konfrontacji Kaszubszczy-zny, w której zabrakło dobrej piłki nożnej. Po raz drugi w tym sezonie Drutex-Bytovia przegrał z Chojniczanką 0:1, ale podział punktów w tym drugim meczu byłby bardziej sprawiedliwy. Przed starciem podziękowano odchodzącemu z bytowskiego Druteksu-Bytovii pomocnikowi Michałowi Pietrontowi i obdarowano go pamiątkową koszulką z autografami.

W samym meczu emocji nie brakowało. Szkoda tylko, że nie były one związane z futbolem. Więcej było brzydkich fauli niż podbramkowych i składnych akcji. Początek był nawet obiecujący, bo obydwie strony postawiły na atakowanie. Chojniczanka potrafiła prędzej i skuteczniej zagrać. W13. minucie Marek Gancarczyk z bliskiej odległości nie dał szans bytowskiemu bramkarzowi Tomaszowi Laskowskiemu i umieścił piłkę w siatce. Bytowianie próbowali odrobić straty, ale Shohei Okuno i Maciej Szewczyk byli mało precyzyjni w strzałach i chojnicki golkiper Damian Podleśny nie dał się zaskoczyć. Goście nastawieni byli na kontry. W przodzie bytowską defensywę nękał Rafał Siemaszko. W miarę upływu czasu rywalizacja stawałą się nerwowa i ostra. W 43. minucie beznadziejnie zachował się Marko

Bajić. Bytowski pomocnik z łokcia uderzył Krystiana Feciucha, za co ukarany został czerwoną kartką, osłabiając zespół. Po przerwie zespoły walczyły jeszcze mocniej. W konsekwencji sędzia sypał kartkami jak z rękawa, ale nie zawsze miał rację. Im bliżej końca spotkania, tym było coraz więcej fauli i kartek.

Za swoje przewinienia boisko musieli opuścić trzej gracze z Chojnic. Liczebnej przewagi miejscowi nie potrafili wykorzystać. W końcówce bliski szczęścia był bytowski rezerwowy Karol Piątek. Po jego dwóch strzałach piłka minimalnie minęła chojnicką bramkę. W doliczonych sześciu minutach Drutex-Bytovia nacierał, ale nie miał sposobu, by zmusić do kapitulacji Podleśnego i dzięki temu jego Chojniczanka dowiozła zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra Rafała Rokosza z Katowic, który też nie miał najlepszego dnia. Najważniejsze jest to, żebeniami-nek Drutex-Bytovia utrzymał się w I lidze. •

//I liga//

A teraz liga jedzie na wakacje

Najważniejsze, czyli kto awansuje, rozstrzygnęło się w poprzednich kolejkach. Teraz Zagłębie Lubin i Termalica Bruk--Bet Nieciecza w meczu na szczycie zadowoliły się remisem. Znamy już także rozstrzygnięcia na dole tabeli, do II ligi spadają GKS Tychy, Widzew Łódź, Flota Świnoujście wycofała się z rozgrywek i zacznie kolejny sezon od niższej ligi. W barażach o utrzymanie się w I lidze zagra Pogoń Siedlce. W siedzibie PZ PN odbyło się losowanie, po którym wiadomo, że Pogoń będzie gospodarzem pierwszego barażu (13 i 20 czerwca). Rywalem będzie jeden z zespołów z n ligi. 34.bołejka: Storni Olsztyn - Sandeąa Nowy Sąa Z2 (W). S0-. Tomasz Wełna (50), kakS Hesdia m9& Madej Bębenek®. Baton Sobota (90-k)

DokanZąNd -GKSTydiy2:1(2:D.DŁ Midaf fejdur (5), PawełTamwwid (44 - fc). GKS: Martin Wodedd (38-k).

GKS Katowice-Aria Gdynia 00 W 50. minucie Maro5VWdus(Ata GrJyrta) nie wykorzystał rafii karnego.

Oimpe Grudziądz- Widzew tódżU(0:l). OG**Bsner(6D.WLVefkoBatrovid(42).

05). Kevin Lafrara (82-ś). ML-Mateusz Zatwarndd(90).

WZLmkude Damian PfctrawM (Chodry Głogów) nie wykorzysta! rzutu karnego. Zagkębie Lubin - Termaica Bridc-Bet Nierieaa Ł1 (0:1). ZL Michał Papacłopulas (90). TN: Dattor Ftera (31). Pogoń Siedke • Flota$wlno4£de*0waicower. W^ySuwałło-WSaPlodcŁ2(&0). WS.- Ifr diał Kopczyński (60). WP: Dimtyrljew (67). Piotr Dannodwol (80).

(RES)

Opinia

Zmfany-OrutrK-Bytwfa: w 46.mnudczaK/ynaka na bodaj pojawi się ftjtek . w 60. minzaMidulskiegD wszedł Formeia, w77.nWizaOkunodogryd(5yspovi«any20stalVW> ixh OtojniczaHa: w65.min Semickoaastał zastąpiony puc? Rybshego. w89. min Gf2^zo^Tłmiienic^ijegDmie^72^Kira7k    .....

Drirtex-Bytovia Bytów

Chojniczanka Chojnice

-Wygrał zespół, który strzelił brankę, gdy graliśmy najlepszy futbol w tym fragmencie meczu. Po przerwie mieliśmy okazję do zmiany wyniku. Grę kończyliśmy z przewagą liczebną, ale bez punktów. Jest nam przykro.