KONSPEKT Z SIATKÓWKI
TEMAT: Nauczanie poruszania się przy siatce, blok pojedynczy
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Ilość uczestników: 16
Klasa:
Czas trwania zajęć: 45 min.
Przybory: piłki do koszykówki
CELE GŁÓWNE LEKCJI :
1.Umiejętności: poprawienie techniki rzutu z dwutaktu po podaniu i kozłowaniu
2.Wiadomości. : dotyczące przepisów gry
3.Sprawność motoryczna. : kształtowanie koordynacji wzrokowo - ruchowej i skoczności
4.Akcent wychowawczy: współdziałanie w zespole
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Dozow. |
Uwagi organizacyjno-metodyczne |
1.Część organizacyjna |
1.Zbiórka
2.Powitanie 3.Sprawdzenie liczby ćwiczących. |
2 min. |
- w dwuszeregu wzdłuż linii bocznej boiska
- nie ćwiczący siadają na ławce - kontrola obuwia i ubioru |
2.Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji |
1.Podanie tematu. 2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji. |
1 min. |
|
3.Rozgrzewka, psychomotoryka i profilaktyka |
Zabawa ożywiająca „Berek z kozłowaniem”
Wyskoki dosiężne do tablicy
|
2 min.
11 min. |
-rozsypka, każdy ma piłkę
|
4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności |
Przypomnienie prawidłowej techniki rzutu z dwutaktu z prawej i lewej strony.
Gra szkolna w piłkę koszykową. |
25 min. |
-pary, jedna piłka na parę
|
5.Uspokojenie organizmu |
1. „Minutka”- uczniowie leżą na parkiecie i odliczają czas 60 sekund po czym wstają. |
1 min. |
Ustawienie w rozsypce, rozpoczęcie zabawy na sygnał nauczyciela |
6.Część organizacyjno-porządkowa |
1.Zbiórka i sprawdzenie stanu liczebnego. 2.Omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy. 3.Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenie. |
2 min. |
- w szeregu na linii bocznej boiska |
7.Nastawienie do aktywności ruchowej w czasie wolnym |
1. Zachęcenie uczniów do samodzielnych ćwiczeń w czasie wolnym. |
1 min. |
|