Scenariusz lekcji z przedmiotu:
ORGANIZACJA I TECHNIKA PRACY W HOTELARSTWIE
kl. III Technikum Hotelarskie
Dział programowy: USŁUGI GASTRONOMICZNE W OBIEKCIE HOTELARSKIM.
Temat: Rodzaje zakładów gastronomicznych w obiekcie hotelarskim.
Cele lekcji:
uczeń wyjasnia etymologię i definiuje pojecia gastronomia,
uczeń określa cele i cechy gastronomii hotelowej oraz wymienia oczekiwania konsumentów,
uczeń klasyfikuje zakłady gastronomiczne.
Typ lekcji – poświęcona nowemu materiałowi
Metody i techniki pracy:
•
wykład,
•
praca z tekstem ,
•
ćwiczenia ,
•
burza mózgów
Środki dydaktyczne:
tablica
zadanie 1 uzupełnienie tekstu- tabeli
zadanie 2 uzupełnienie tekstu- tabeli
Czynności ucznia:
Czynności nauczyciela:
WPROWADZENIE
Zapoznaje się z celami, zapisanie celów w zeszycie.
ROZWINIĘCIE
Zabiera głos w dyskusji zapoczatkowanej przez
nauczyciela, zapoznaje się z zadaniem, w parach
wpisuje cele gastronomii hotelowej, reprezentant
pary odczytuje cele.
Uczniowie w parach rozwiazują przygotowane
ćwiczenie, dwóch uczniów prezentuje rozwiazania
zadania dla pozostałej klasy
Uczniowie zapoznają się z kryteriami, analizują
je.Wypisuj a na tablicy przykłady zakladów
gastronomicznych.
Rozwiazują zadanie 3, podajac przykłady zakładów
gstronomicznych w danej kategorii.
PODSUMOWANIE
zapisuje prace domową w zeszycie.
WPROWADZENIE
Podaje (uświadamia) cele lekcji, zapisuje temat i punkty na
tablicy.
ROZWINIĘCIE
Wyjasnia etymologię słowa gastronomia, rozwija temat
dotyczacy gastronomii hotelowej.
Zapoczatkowuje dysusję na temat celi i cech gastronomi
hotelowej.
Nauczyciel podaje treść ćwiczenia: poleca uczniom w parach
na podstawie cech gastronomii hotelowej podać jej cele
Nauczyciel podaje treść ćwiczenia 2 i poleca wypisanie
oczekiwań gości gastronomii hotelowej.
Nauczyciel weryfikuje i uzupelnia prace uczniów.
Nauczyciel rozdaje cwiczenie 3 – podaje kryteria klasyfikacja
zakladów gastronomicznych, poleca uczniom , by podali
przykłady zakładów gstronomicznych spełnajacych dane
kryterium, w formie burzy móżgów prosi o zapisanie
przykładowych zakladów na tablicy, dodatkowo podaje uczniom
charakterystyki zakaldów gastronomicznych.
PODSUMOWANIE
Zadanie domowe: w jakim celu dokonuje się klasyfikacji
lokali gastronomicznyc z wykorzystniem różnorodnych
kryteriów.?
Lidzbark Warmiński, 1311.2012
podpis:
CELE GASTRONOMII HOTELOWEJ
CECHY GASTRONOMII HOTELOWEJ
Różnorodność zakładów gastronomocznych
Wysoki poziom obsługi
Udogodnienia dla niepełnosprawnych jak równiez dla osób
przebywających w hotelach w celach sluzbowych czy prywatnych
Atrakcyjna oferta potraw
Odpowiedni klimat restauracji hotelowej
Niekonwencjonalny wystrój, wygoda i bezpieczenstwo
Ciekawy program artystyczny
CELE GASTRONOMII HOTELOWEJ
CECHY GASTRONOMII HOTELOWEJ
Różnorodność zakładów gastronomocznych
Wysoki poziom obsługi
Udogodnienia dla niepełnosprawnych jak równiez dla osób
przebywających w hotelach w celach sluzbowych czy prywatnych
Atrakcyjna oferta potraw
Odpowiedni klimat restauracji hotelowej
Niekonwencjonalny wystrój, wygoda i bezpieczenstwo
Ciekawy program artystyczny
CELE GASTRONOMII HOTELOWEJ
CECHY GASTRONOMII HOTELOWEJ
Różnorodność zakładów gastronomocznych
Wysoki poziom obsługi
Udogodnienia dla niepełnosprawnych jak równiez dla osób
przebywających w hotelach w celach sluzbowych czy prywatnych
Atrakcyjna oferta potraw
Odpowiedni klimat restauracji hotelowej
Niekonwencjonalny wystrój, wygoda i bezpieczenstwo
Ciekawy program artystyczny