Scenariusz lekcji z przedmiotu:
ORGANIZACJA I TECHNIKA PRACY W HOTELARSTWIE
kl. III Technikum Hotelarskie
Dział programowy: USŁUGI GASTRONOMICZNE W OBIEKCIE HOTELARSKIM.
Temat: Rodzaje zakładów gastronomicznych w obiekcie hotelarskim.
Cele lekcji:
uczeń wyjasnia etymologię i definiuje pojecia gastronomia,
uczeń określa cele i cechy gastronomii hotelowej oraz wymienia oczekiwania konsumentów,
uczeń klasyfikuje zakłady gastronomiczne.
Typ lekcji – poświęcona nowemu materiałowi
Metody i techniki pracy:
wykład,
praca z tekstem ,
ćwiczenia ,
burza mózgów
Środki dydaktyczne:
tablica
zadanie 1 uzupełnienie tekstu- tabeli
zadanie 2 uzupełnienie tekstu- tabeli
Czynności ucznia: |
Czynności nauczyciela: |
WPROWADZENIE Zapoznaje się z celami, zapisanie celów w zeszycie.
ROZWINIĘCIE Zabiera głos w dyskusji zapoczatkowanej przez nauczyciela, zapoznaje się z zadaniem, w parach wpisuje cele gastronomii hotelowej, reprezentant pary odczytuje cele.
Uczniowie w parach rozwiazują przygotowane ćwiczenie, dwóch uczniów prezentuje rozwiazania zadania dla pozostałej klasy
Uczniowie zapoznają się z kryteriami, analizują je.Wypisuj a na tablicy przykłady zakladów gastronomicznych. Rozwiazują zadanie 3, podajac przykłady zakładów gstronomicznych w danej kategorii.
PODSUMOWANIE zapisuje prace domową w zeszycie. |
WPROWADZENIE Podaje (uświadamia) cele lekcji, zapisuje temat i punkty na tablicy.
ROZWINIĘCIE Wyjasnia etymologię słowa gastronomia, rozwija temat dotyczacy gastronomii hotelowej. Zapoczatkowuje dysusję na temat celi i cech gastronomi hotelowej. Nauczyciel podaje treść ćwiczenia: poleca uczniom w parach na podstawie cech gastronomii hotelowej podać jej cele Nauczyciel podaje treść ćwiczenia 2 i poleca wypisanie oczekiwań gości gastronomii hotelowej. Nauczyciel weryfikuje i uzupelnia prace uczniów. Nauczyciel rozdaje cwiczenie 3 – podaje kryteria klasyfikacja zakladów gastronomicznych, poleca uczniom , by podali przykłady zakładów gstronomicznych spełnajacych dane kryterium, w formie burzy móżgów prosi o zapisanie przykładowych zakladów na tablicy, dodatkowo podaje uczniom charakterystyki zakaldów gastronomicznych.
PODSUMOWANIE Zadanie domowe: w jakim celu dokonuje się klasyfikacji lokali gastronomicznyc z wykorzystniem różnorodnych kryteriów.?
|
Lidzbark Warmiński, 1311.2012 podpis:
CELE GASTRONOMII HOTELOWEJ |
CECHY GASTRONOMII HOTELOWEJ |
|
Różnorodność zakładów gastronomocznych Wysoki poziom obsługi Udogodnienia dla niepełnosprawnych jak równiez dla osób przebywających w hotelach w celach sluzbowych czy prywatnych Atrakcyjna oferta potraw Odpowiedni klimat restauracji hotelowej Niekonwencjonalny wystrój, wygoda i bezpieczenstwo Ciekawy program artystyczny
|
CELE GASTRONOMII HOTELOWEJ |
CECHY GASTRONOMII HOTELOWEJ |
|
Różnorodność zakładów gastronomocznych Wysoki poziom obsługi Udogodnienia dla niepełnosprawnych jak równiez dla osób przebywających w hotelach w celach sluzbowych czy prywatnych Atrakcyjna oferta potraw Odpowiedni klimat restauracji hotelowej Niekonwencjonalny wystrój, wygoda i bezpieczenstwo Ciekawy program artystyczny
|
CELE GASTRONOMII HOTELOWEJ |
CECHY GASTRONOMII HOTELOWEJ |
|
Różnorodność zakładów gastronomocznych Wysoki poziom obsługi Udogodnienia dla niepełnosprawnych jak równiez dla osób przebywających w hotelach w celach sluzbowych czy prywatnych Atrakcyjna oferta potraw Odpowiedni klimat restauracji hotelowej Niekonwencjonalny wystrój, wygoda i bezpieczenstwo Ciekawy program artystyczny
|