POLSKO – UKRAIŃSKI KONKURS MATERIAŁÓW DYDAKTYCZNYCH
„POZNAJMY LEPIEJ SWOICH SĄSIADÓW”
Розробка отримала ІІІ місце в польсько-українському конкурсі
методично-дидактичних матеріалів про співпрацю „Пізнаймо краще наших сусідів”
організованого в рамках Програми „Перетворення в регіоні” - RITA
Автор Іоланта Тшебняк
Тема : Місце України в сучасній Європі
Урок суспільствознавства
1. Навчальний рівень: 3 клас загальноосвітнього ліцею, поглиблений рівень (27 осіб)
2. Головна мета:
• Представлення значення України в сучасній Європі
• Представлення польсько-українських стосунків по закінчення ІІ світової війни
• Прийняття рішення про початок проекту „ Культура України”
Після заняття учень вміє:
• називати представників сучасної української культури.
• характеризувати наявні напрями польсько-української співпраці.
• використовувати Інтернет як джерело інформації.
• аналізувати і відбирати інформацію.
• робити власні висновки.
• демонструвати вміння, пов’язані з обслуговуванням комп’ютера.
3. Дидактичні засоби і підготовка приміщення: урок повинен відбуватись в комп’ютерному
кабінеті – листки роботи для груп
4. Методи: навчальна розмова, робота в групах, дискусія
5. Перебіг уроку:
№
пуп
Перебіг уроку
(методи, форми)
Зміст
Час
Організаційно-
методичні зауваження
1.
Вступ до теми у
формі навчальної
бесіди.
Учитель розмовляє з бажаючими
учнями:
• Поясніть поняття
стереотипу.
• Яким чином трактуємо
українців як народ?
• Охарактеризуйте польсько-
українські стосунки після
закінчення ІІ світової війни
(детально зазначте,
5 хв.
На попередньому уроці
потрібно сказати учням,
щоб вони повторили
відповідний матеріал).
POLSKO – UKRAIŃSKI KONKURS MATERIAŁÓW DYDAKTYCZNYCH
„POZNAJMY LEPIEJ SWOICH SĄSIADÓW”
наприклад, акція «Вісла»,
справу цвинтаря львівських
орлят).
2.
Поділ а групи.
Поділи клас на три групи по 5
осіб і дві групи по 6 осіб. Обери
лідерів. Роздай завдання (додаток
1-5).
5 хв.
Кожна група повинна мати
доступ до двох комп’ю-
терів. Потрібно пам’ятати,
що завдання мають різний
рівень трудності.
3.
Учні виконують
завдання з додатків
№ 1-5
Учні повинні розділити між
собою завдання таким чином,
щоб в короткий термін ї
зреалізувати та узгодити версії
відповідей, які записують на
листках роботи.
15 хв
Учитель контролює час.
Допомагає учня, якщо в них
виникають певні сумніви.
4
Презентація груп
Учні презентують результати
своєї роботи.
10 хв Представники кожної з груп
мають 2 хвилини на виступ.
Групи передають учителеві
картки роботи для оцінки.
5.
Підсумок заняття
-Україна займає 44 місце по
величині площі країни і 26 – по
кількості населення.
- Польща підтримує «правильні»
стосунки з цією державою
(наприклад, висловлення
підтримки для помаранчевої
революції).
-
Проведення в Україні (разом
з Польщею) чемпіонату
Європи з футболу у 2012 році.
Це буде перша значна
спортивна подія, організована
в східній частині Європи.
- Прийняття рішення про початок
проекту „Українська культура”.
10 хв
Учитель повинен так
проводити керувати
дискусію, щоб учні
самостійно прийняли
рішення про початок
проекту.