KONSPEKT PROWADZONYCH ZAJĘĆ
Â
Data: 22.09.2011 rok
Rodzaj zajęć: Edukacja wczesnoszkolna
Klasa/grupa: 3b/19 osób
Temat: Podniebne podróże
Cele zajęć:Â
1.     DYDAKTYCZNE
Uczniowie:
•        Potrafią wykorzystać podany wzór do rozwiązywania prostych zadań na dodawanie i odejmowanie liczb dwucyfrowych
•        Ćwiczą rachunek pamięciowy
•        Utrwalają umiejętność dodawania i odejmowania liczb dwucyfrowych
•        Kształtują umiejętność rozwiązywania zadań tekstowych
Kształtują umiejętność analizowania zadań tekstowych, wykonywania obliczeń oraz układania odpowiedzi
Â
2.     WYCHOWAWCZE
•        Zwracanie uwagi na właściwe zachowanie się uczniów podczas lekcji
Â
3.     REWALIDACYJNE
•        Rozwijają logiczne myślenie
Â
Â
METODY:
•        Słowne ( rozmowa wyjaśniająca)
•        Oglądowe (pokaz)
•        Praktycznego działania (ćwiczebne)
Â
FORMY:
•        Grupowa
•        Indywidualna
 ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
•        Kartka z zadaniami tekstowymi
•        Ilustracje przedstawiające różne środki transportu powietrznego
Â
PRZEBIEG:
Â
I.                  CZĘŚĆ WSTĘPNA
1.     Przywitanie się z uczniami
2.     Sprawdzenie obecności
3.     Powtórzenie wiadomości z lekcji poprzedniej o dodawaniu i odejmowaniu liczb dwucyfrowych
II.               CZĘŚĆ ZASADNICZA
1.     Zapis tematu na tablicy
2.    Wykorzystanie poznanych wzorów na dodawanie i odejmowanie liczb dwucyfrowych
3.    Wybrani uczniowie rozwiązują przy tablicy zadania na dodawanie
i odejmowanie liczb dwucyfrowych4.     Rozwiązywanie przy tablicy zadań tekstowych*
III.            CZĘŚĆ KOŃCOWA•        Podsumowanie wiadomości
•        Zadanie zadania domowego
•        Podziękowanie za pracę i pożegnanie
Wnioski
Uczniowie z łatwością rozwiązywali zadania na podstawie podanego wzoru oraz chętnie zgłaszali się do rozwiązywania zadań przy tablicy. Dzieci z małą pomocą nauczyciela i praktykanta analizowały treść zadania oraz wykonywały obliczenia.
*Ksero z treściami zadań wykonywanych na lekcji dołączam jako załącznik.