„ZATWIERDZAM” ……………… dnia …………... Dowódca …………………
(stanowisko służbowe)
………………………………..
(stopień, imię i nazwisko)
Data ………………
PLAN - KONSPEKT
do przeprowadzenia zajęć z reagowania kryzysowego
z …………………. w dniu …………….. r.
I. TEMAT: Ogólne zasady przygotowania, organizacji i prowadzenia akcji ratowniczych.
II. CELE ZAJĘĆ :
Zapoznać żołnierzy z ustawą o ratownictwie medycznym.
Uczyć organizacji działań ratunkowych podczas zdarzeń masowych.
Sprawdzić poziom nabytych umiejętności.
III. FORMA: Wykład informacyjny
IV. CZAS: 2 x 45 min.
V. MIEJSCE: Sala metodyczna
VI. ZAGADNIENIA:
Struktura zintegrowanego systemu ratownictwa.
Kompetencje poszczególnych podmiotów ratowniczych oraz zasady ich współdziałania.
VII. WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE :
Zajęcia prowadzić w formie wykładu z całością baterii.
Zwrócić uwagę szkolonych na istotne części materiału.
VIII. LITERATURA:
- Ustawa z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, Dz. U. Nr 191, poz. 1410
IX. ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWO - TECHNICZNE:
Plan - konspekt,
X. ORGANIZACJA ZAJĘĆ
- nie dotyczy
XI. WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA
- nie dotyczy
XII. INNE
- nie dotyczy
XIII. WPROWADZENIE W SYTUACJĘ TEKTYCZNĄ
- nie dotyczy
XIV. PRZEBIEG ZAJĘĆ
CZĘŚĆ WSTĘPNA (15 min)
Po przyjęciu meldunku sprawdzam wygląd zewnętrzny żołnierzy. W przypadku niedociągnięć nakazuję je natychmiast usunąć. Następnie dokonuję sprawdzenia obecności. Podaję temat i cel zajęć bieżących.
Rozpoczęcie zajęć
CZĘŚĆ GŁÓWNA (75 min)
Lp. |
Zagadnienie i jego treść |
Uwagi |
1. |
2. |
3. |
1. |
Organizacja i zadania ratownictwa medycznego
Wprowadzenie w życie nowej ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym ma na celu usprawnienie dotychczasowego funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego w Polsce, zarówno przez zapewnienie udzielenia świadczeń zdrowotnych na wysokim poziomie opartym o standardy obowiązujące w państwach zachodnich (ratownictwo przedszpitalne oraz wyspecjalizowane oddziały szpitalne), jak również zapewnienie niezbędnych rozwiązań w zakresie powiadamiania o stanach nagłych (centra powiadamiania ratunkowego).
|
Omawiam zagadnienia. Odpowiadam na pytania.
|
3. |
CZĘŚĆ KOŃCOWA - Zakończenie zajęć; - Podsumowuję zajęcia; - Udzielam odpowiedzi na ewentualne pytania słuchaczy.
|
Sprawdzam opanowanie nabytych umiejętności. Czas :5 min |
OPRACOWAŁ: