KONSPEKT Z LEKCJI INFORMATYKI
Prowadząca: Sylwia Krystowczyk
Data: 20.04.2006
Klasa: V a (I g), V b (II g)
Temat: Obliczenia na kalkulatorze - cd.
Czas trwania lekcji: 45 min.
Cel ogólny lekcji: Zapoznanie uczniów z możliwościami jakie stwarza wykorzystanie kalkulatora
Cele dydaktyczne:
Uczeń potrafi uruchomić program Kalkulator
Uczeń potrafi wymienić i opisać funkcje każdego z klawiszy kalkulatora
Uczeń umie zastosować swoje umiejętności do wykonywania różnego rodzaju obliczeń
Cele wychowawcze:
Uczeń świadomie uczestniczy w zajęciach, uważnie słucha oraz nie przeszkadza w prowadzeniu zajęć,
Uczeń odpowiada na pytania zadane przez nauczyciela, konstruuje własne pytania,
Uczeń przyjmuje odpowiednią postawę przy pracy z komputerem,
Typ lekcji: praktyczna,
Metody nauczania: praca z komputerem,
Forma organizacji: indywidualna
Środki dydaktyczne: tablica, komputer,
Ogniwa lekcji |
Czynności nauczyciela |
1. Czynności porządkowo organizacyjne
|
|
2. Uświadomienie celu lekcji |
|
3. Podanie tematu lekcji |
|
4. Analiza tematu |
M (MS) - zapisywanie w pamięci wyświetlanej liczby. Wszystkie poprzednie zapisy są automatycznie kasowane i zastępowane nową wartością. MR - wyświetlanie liczby zapisanej w pamięci MC - kasowanie liczby znajdującej się w pamięci M+ - dodawanie wyświetlonej liczby do liczby znajdującej się w pamięci
CE - kasuje ostatnio wprowadzoną liczbę C - kasuje całe obliczenie
3*1,45 + 5*2,15 + 2*0,74 + 3*2,99 = 25,55
30 - 25,55 - 2*2,15 = 0,15 30 - 25,55 - 3*1,45 = 0,1
(2,2*150 + 40*10) : 1000 = 0,73
7,8 : (4,4+0,8) = 1,5
52,71 : (1,93 + 2,27) = 12,55
(15 + 1,2) - (15*0,4 + 12*0,75) = 1,2
(23,76 - 8,65)*(32,56 + 12,9) = 686,9
2253,381 : 24,7 - 42,9*22,6 = -878,31
12,6*1,85 - 2,5*0,7 + 7,008*3,05 = 0,1856
4*0,65 + 0,5*1,7 + 1,5*1,6 + 3*0,95 + 2*1,5 = 11,7
|
5. Podsumowanie |
|