Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: Body parts.
Klasa: II
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie będą utrwalali słownictwo związane z częściami ciała oraz powtórzą nazwy kolorów oraz konstrukcję He's/She's got i he/ she hasn't got
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Karty obrazkowe, podręcznik New English Adventure 2
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Warm-up .
Nauczyciel zakrywa obrazek inną kartą i stopniowo ją odkrywa. Uczniowie podają nazwę przedstawionej części ciała
Uczniowie są podzieleni na 3 grupy, każda z grupy ma inną nazwę: teeth, nose, eyes. Nauczyciel wymienia wszystkie nazwy obrazków , a gdy uczniowie usłyszą obrazek przyporządkowany ich grupie kładą ręce na głowę.
|
NK |
8' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Nauczyciel prosi uczniów aby odpowiadali yes jeśli poda prawdziwą nazwę poszczególnej części ciała oraz no jeśli skłamie. |
N K |
5' |
ROZUMIENIE ZE SŁUCHU: - przed słuchaniem - słuchanie - po wysłuchaniu |
Uczniowie przyglądają się obrazkom przedstawiającym sportowców. Uczniowie po odsłuchaniu nagrania wskazują numer opisywanego atelty. |
N K |
5' |
ROZUMIENIE TEKSTÓW: - przed czytaniem - czytanie - po przeczytaniu |
Przed rozpoczęciem czytania : I spy with my little eye… - gra mająca na celu przypomnienie nazw kolorów. Nauczyciel wybiera jedną rzecz w klasie i opisuje ją zgodnie z kolorem, uczniowie próbują odgadnąć o czym mowa.
Uczniowie czytają opis.
Na podstawie opisu uczniowie odgadują, o której postaci mowa. (np. She's got big blue eyes..) |
NK |
8' |
UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa
|
1.Uczniowie pracują w parach. Na podstawie obrazków jeden z uczniów opisuje postać np. He has got brown hair, drugi ma za zadanie zgadnąć kogo to opis.
|
K K |
12' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
Draw a monster. Nauczyciel opisuje potwora np. it has got four eyes.. , uczniowie rysują potwora zgodnie z opisem |
N K |
5' |
UWAGI
|
|
|
|