KONSPEKT Z LEKCJI INFORMATYKI
Prowadząca: Sylwia Krystowczyk
Data: 09.05.2006
Klasa: V a (I g)
Temat: Internet.
Czas trwania lekcji: 45 min.
Cel ogólny lekcji: Zapoznanie uczniów z możliwościami jakie stwarza Internet.
Cele dydaktyczne:
Uczeń potrafi uruchomić program Internet Explorer
Uczeń potrafi opisać okno programu Internet Explorer
Uczeń umie poruszać się w środowisku programu
Cele wychowawcze:
Uczeń świadomie uczestniczy w zajęciach, uważnie słucha oraz nie przeszkadza w prowadzeniu zajęć,
Uczeń odpowiada na pytania zadane przez nauczyciela, konstruuje własne pytania,
Uczeń przyjmuje odpowiednią postawę przy pracy z komputerem,
Typ lekcji: poznawcza,
Metody nauczania: praca z komputerem,
Forma organizacji: indywidualna
Środki dydaktyczne: tablica, komputer,
Ogniwa lekcji |
Czynności nauczyciela |
1. Czynności porządkowo organizacyjne
|
|
2. Uświadomienie celu lekcji |
|
3. Podanie tematu lekcji |
|
4. Analiza tematu |
Internet - duża światowa sieć komputerowa, łącząca ze sobą wiele mniejszych sieci i indywidualnych użytkowników, umożliwiająca komunikację i wymianę danych poprzez tekst, grafikę, formy audiowizualne, dostępne dla każdego posiadacza komputera.
Sieć komputerowa - zespół oddalonych od siebie komputerów połączonych liniami transmisji danych Zależnie od wielkości, rodzaju i stopnia złożoności sieci komputerowej, liniami transmisji danych mogą być zwykłe kable lub linie telekomunikacyjne. Sieć komputerowa może ograniczać się do jednego lub kilku budynków do miasta, ale może też pokrywać wielkie obszary — kraje, a nawet kontynenty. Rodzaje sieci:
Co jest potrzebne aby można było korzystać z internetu:
programy:
|
5. Podsumowanie |
|
Załącznik
Skrót nazwy kraju
Skrót typu organizacji
Nazwa adresu
World Wide Wed
Określenie hipertekstowego sposobu przekazywania danych
http:\\www.sejm.gov.pl