Adam Kin II D
KONSPEKT LEKCJI W.F.
TEMAT: Samokontrola i samoocena umiejętności, sprawności motorycznej i wiedzy.
CELE GŁÓWNE
UMIEJĘTNOŚCI: Uczeń potrafi skontrolować i dokonać oceny własnych zdolności siłowych, prawidłowego kozłowania. Umie zweryfikować własne
Wiadomości.
ZDOLNOŚCI MOTORYCZNE: Uczeń wykonuje próby siły mięśni brzucha, oraz ramion
wg. indeksu Zuchory.
WIADOMOŚCI: Uczeń zna zasady samokontroli i samooceny, wie jak prawidłowo
kozłować piłkę, rozpoznaje rodzaje kozłowania, zna podstawowe wymiary boiska do koszykówki.
AKCENTY WYCHOWAWCZE: Uczeń współpracuje z partnerem, dokonuje
Subiektywnej oceny wyników partnera.
MIEJSCE: Sala gimnastyczna
L.ĆWICZ: 20 osób
CZAS : 45 min.
KLASA : V
PRZYBORY: Woreczki - 21, piłki do kosza - 5, stopery - 5, kozioł - 1
Materace - 4, drążki - 2, tabela punktowa Zuchory - 1
Plansza z wymiarami boiska do kosza - 1, pachołki - 9
TOK LEKCJI |
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
DOZOWANIE |
UWAGI ORGANIZ. I METODYCZNE |
|
|
2min
2 min
10 min
|
N:„Dzień dobry szybkie Strzały” U: „Dzień dobry wodzu Wspaniały”
Do 4 odlicz
Przejście do marszu.
Zwrócić uwagę na poprawność wykonywania ćwiczeń, oraz na zachowanie zasad bezpieczeństwa.
Ustawienie w rozsypce.
Motywacja do jak najdokładniejszego wykonywania ćwiczeń.
PW. - Przysiad podparty. |
4.Kształtowanie sprawności i umiejętności. |
|
5`
5`
5`
5`
5` |
4 os. przy materacu, 2 osoby wykonują nożyce poziome, 2 osoby kontrolują. Uczniowie wspólnie dokonują oceny wyników według indeksu Zuchory.
Uczniowie wzajemnie kontrolują technikę wykonania ćwiczenia.
Uczniowie kontrolują wzajemnie przebieg próby, następnie weryfikują wyniki i oceniają się na podstawie indeksu Zuchory.
Uczniowie kozłują piłkę między tyczkami na czas(zaczynają od ręki prawej), na końcu wykonują ósemkę |
|
|
(połowa sali)
10s.-wybitnie zdolny 11-14s-bdb, 15-18s-db 19s<-musisz potrenować Pozostali w tym czasie zapoznają się z planszą z wymiarami boiska do kosza. Stopień opanowania stanowi ilość zapamiętanych wymiarów: >9- jesteś ekspertem 8-7-wiesz dużo 6-4-wystarczająco <3- kiepsko
|
|
5.Uspokojenie organizmu i korekcja postawy.
6.Czynności organizacyjne, i dydaktyczno wychowawcze.
7.Nastawienie do wykonywania zadań ruchowych . |
plecy wyprostowane. Omówienie wyników, sprawdzenie wiadomości z wymiarów, omówienie przydatności znajomości wymiarów. 2.Porzegnanie okrzykiem
Zachęcanie do wykonywania prób sprawności motorycznej poza szkołą.
|
2 min
3 min
1 min |
ROZSYPKA
Dzieci dobierają się w pary.
N: ”Żegnajcie szybkie Strzały” U; „Żegnaj wodzu Wspaniały” |