3582308477

3582308477



KONSPEKT LEKCJI

TEMAT LEKCJI: Gry i zabawy ruchowe. Wykorzystanie niekonwencjonalnych przyborów.

CELE LEKCJI:

Umiejętności: uczeń poznaje zasady budowy torów przeszkód.

Wiadomości: wpływ aktywności ruchowej na organizm

Poznanie ćwiczeń z nietypowymi przyborami.

SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA: kształtowanie skoczności, siły i zręczności.

METODY: zabawowo-klasyczna i zabawowo-naśladowcza.

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: gazety, 4 skakanM, 4 szarfy, 4 piłki lekarskie, 4 butelki plastykowe, 4 krążki, instrument perkusyjny, kłaczki waty, magnetofon, plansza z ćwiczeniami, obręcze gimnastyczne.

Tok lekcji

Nazwa i opis ćwiczenia

Czas

Uwagi

organizacyjno-

metodyczne

Część 1

Czynności

organizacyjno-

porządkowe

Wejście na salę gimnastyczną w rytmie Marsza, zatoczenie koła; siad skrzyżny w prawidłowej postawie ciała.

Podanie tematu i celów lekcji.

Omówienie wpływu aktywności mchowej na organizm

Bieg, podskoki, marsz w rytmie wystukiwanym na instrumencie perkusyjnym - przerwa między uderzeniami - zatrzymanie w dowolnej postawie ciała.

Marsz w takt instrumentu perkusyjnego - pobranie gazet i zajęcie miejsca w szeregu

8'

Muzyka z magnetofonu

Reagowanie na sygnały aku-sfyczne.

Część 2

Zabawy z nietypowym przyborem Zabawy z gazetami

„Kto pierwszy”

Przebiegnięcie z gazetą rozpostartą na tułowiu na drugą stronę sali (ramiona w bok).

„Sprawny jak kangur”

Gazeta złożona na pół między kolanami — skoki w przód.

„Nie upuść gazety”

Gazety trzymane dłońmi w parach. Ćwiczący, kołysząc biodrami poruszają się po sali w takt muzyki.

28’

Muzyka żywa -np. „lambada", „macarena" itp.

