3833472969

3833472969



SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Temat: „Zima”.

1.    Uczestnicy zajęć - uczniowie zespołu rewalidacyjno-wychowawczego.

2.    Prowadzący zajęcia - Jolanta Rosińska-Kreft (nauczyciel terapeuta).

3.    Osoby współdziałające -........................(terapeuta zajęciowy)

........................(pomoc wychowawcy)

........................(pomoc wychowawcy).

4.    Czas trwania zajęć - 30 min.

5.    Rodzaj zajęć - Ruchowe przy muzyce.

6.    Temat-Zima.

7.    Data -............

8.    Forma zajęć - zespołowa.

9.    Metody:

•    słowna,

•    pokazu, obserwacji i naśladownictwa,

•    ruchu wspomaganego,

•    aktywności własnej,

•    stymulacji wielozmysłowej,

•    wzmocnień pozytywnych.

10.    Środki dydaktyczne:

•    odtwarzacz CD,

•    płyty z muzyką popularną, taneczną,

•    płyty z piosenkami stanowiącymi tło do zabaw np. „Zima, zima, zima”, „Kulig”,

•    biała bibuła

•    białe chustki.

11.    Cele ogólne:

•    rozwijanie umiejętności poznawczych,

•    kształtowanie umiejętności komunikowania się,

•    kształtowanie umiejętności manualnych,

•    kształtowanie umiejętności ogólnoruchwych,

•    kształtowanie umiejętności społecznych.

9.Cele operacyjne:

•    uczniowie umieją bawić się (zaspokajają potrzebę zabawy),

•    uczniowie znają swoje ciało, jego części,

•    uczniowie wykonują ruchy celowe,

•    uczniowie współdziałają w grupie,

•    uczniowie zwracają uwagę na rówieśników i na ich rolę w zabawie,

•    uczniowie naśladują dźwięki,

•    uczniowie czekają na swoją kolej,

•    uczniowie odpowiednio reagują na polecenia,

•    uczniowie w akceptowany sposób prezentują emocje.

12.    Przebieg zajęć

CZEŚĆ WSTĘPNA:

•    informacja o rodzaju zajęć,

•    zajęcie odpowiedniego do zajęć miejsca,

•    informacja o temacie i przebiegu zajęć.

CZEŚĆ ZASADNICZA:

•    uczniowie dostosowują ruchy ciała do tempa muzyki,

•    uczniowie reagują na początek i pauzę w muzyce,


