Scenariusz lekcji języka angielskiego w szkole
podstawowej
Joanna Stiller
nauczyciel stażysta
Szkoła Podstawowa w Boguszynie
DATA:
POZIOM: klasa I szkoła podstawowa, 2 godz. języka angielskiego tygodniowo
CZAS TRWANIA JEDNOSTKI LEKCYJNEJ: 45min
TEMAT: Touch your head - Dotknij swojej głowy.
CELE LEKCJI:
Cel ogólny
Uczeń nazwy części ciała: ear, eye, nose, mouth, finger, toe i liczy do 10.
Cele szczegółowe
Uczeń:
rozumie polecenia związane z liczeniem: Count to 10 (Policz do 10)
Określa ilość: 5 monsters, 2 ears, 2 eyes, 2 arms
Nazywa części ciała: ear, eye, nose, mouth, finger, toe.
Zna kolory
Wita się i żegna
METODY: komunikacyjna.
TECHNIKI PRACY NA LEKCJI:
Zaznaczanie prawidłowego obrazka;
głośne powtarzanie
rysowanie części ciała.
FORMY PRACY:
praca całą klasą;
praca indywidualna, kierowana przez nauczyciela i samodzielna;
PODSTAWA PROGRAMOWA:
uczeń rozumie proste polecenia i właściwie na nie reaguje.
Uczeń współpracuje z rówieśnikami w trakcie nauki.
LITERATURA:
piosenka „10 little monsters”
zeszyt ćwiczeń do DVD BUGS 1
karty pracy przygotowane przez nauczyciela (na kartach pracy, uczniowie muszą wybrać odpowiednią odpowiedź, który później kolorują na kolor który podaje nauczyciel).
Przebieg lekcji
Część lekcji(czas) |
Czynności uczniów |
Czynności nauczyciela |
|
|
|
Wstępna (5min.) |
- Pytają o szczegóły.
|
- Sprawdza listę obecności. - Informuje uczniów o celu lekcji. - Rozgrzewka językowa: Wskazanie i nazwanie części ciała w języku angielskim |
Zasadnicza (35min.) |
- Wykonują ćwiczenia. - Zadają pytania. - Poszczególne osoby przedstawiają wykonane ćwiczenia. |
- uczniowie oglądają nagranie DVD i zaznaczają na karcie pracy, których dzieci na filmie dotykają na zbliżeniach kamery -Nauczyciel odtwarza piosenkę 10 little monsters, dzieci dokańczają rysunki na kartach pracy i dorysowują brakujące części ciała - Dzieci uczestniczą w zabawie interaktywnej; próbują zgadnąć i wypowiedzieć słowo, które jest rysowane. - Sprawdza poprawność wykonywanych ćwiczeń. - Troszczy się o pozytywny klimat pracy. - Obserwuje, słucha, pomaga, koryguje, doradza. - Kontroluje upływ czasu. |
|
|
|
Podsumowanie (5min.) |
- Odpowiadają na pytania nauczyciela.
|
- Pyta o to, czego uczniowie dowiedzieli się podczas lekcji. - Wystawia plusy za aktywność na lekcji.
|