Piotr Fender 2002-09-19
KONSPEKT LEKCJI - KOSZYKÓWKA.
TEMAT: Nauczanie podania oburącz sprzed klatki piersiowej.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
UMIEJĘTNOŚCI: uczeń potrafi podawać i chwytać piłkę oburącz sprzed klatki
piersiowej.
2. MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja, siła RR
3. WIADOMOŚCI: uczeń wie w jakim celu wykonuje chwyty i podania
4. AKCENT WYCH.: uczeń wykazuje zdyscyplinowanie na lekcji.
KLASA: V
MIEJSCE: sala gimnastyczna
CZAS: 45'
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki do gry w koszykówkę, pachołki
Ilość ćwiczących: 15
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
|
Dwuszereg przed N Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów i włożenie koszulek sportowych do spodenek `3 |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
|
Ustawienie jw. `2 |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
dostawnym - na sygnał zmiana kierunku.
skłonów w przód;
Pobranie piłek i ustawienie w szeregu. |
10'
Piłka na parę. |
4.Kształtowanie umiejętności, doskonalenie sprawności. |
Pokaz przez N. podania i chwytu oburącz sprzed klatki piersiowej. Zwrócenie uwagi na najczęstsze błędy.
N przy chwycie i wykrokiem przy podaniu.
8. Gra do 5-ciu podań.
|
Podanie sprzed klatki piersiowej, chwyt niski i wysoki.
W odległości ok. 4m od siebie.
N. koryguje ew. błędy.
Na technikę - nie na wyścigi.
wyścigi
wykonujemy podania sprzed klatki piersiowej lub kozłem. |
5.Uspokojenie org. |
|
`3
|
6.Czynności org.-wychowawcze. |
|
`1 Zbiórka w dwuszeregu |
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
|
Ust, jw. `1 |