wprowadzanie opowiadania konspekt


Klasa II - drugi semestr

Krąg tematyczny: Nasze zdrowie zależy od nas.

Cel główny: Uczeń wie jaki sposób sam może dbać o zdrowie.

Temat pracy dnia: 1

Ubieramy się stosownie do pogody i okoliczności.

Cel główny: Uczeń potrafi ubrać się stosownie do pogody i okoliczności oraz dba o czystość i estetykę garderoby.

Temat pracy dnia: 2

Odżywiamy się zdrowo i kolorowo.

Cel główny: Uczeń zna zasady zdrowego odżywiania, potrafi zdrowo i właściwie się odżywiać.

Temat pracy dnia: 3

Dbamy o higienę ciała.

Cel główny: Uczeń potrafi posługiwać się pojęciami "higiena", "higiena osobista" oraz wie jak dbać o higienę ciała i rozumie potrzebę jej przestrzegania.

Temat pracy dnia: 4

Zdrowy ząbek - dbamy o higienę jamy ustnej. Wycieczka do gabinety stomatologicznego.

Cel główny: Uczeń wie co należy robić, aby mieć ładne i zdrowe zęby.

Temat pracy dnia: 5

Dbamy o nasze zęby - wrażenia, spostrzeżenia z wycieczki, redagowanie opowiadania.

Cel główny: Uczeń potrafi wspólnie z nauczycielem zredagować opowiadanie na podstawie wrażeń z wycieczki.

Krąg tematyczny: Nasze zdrowie zależy od nas.

Scenariusz zajęć

Temat pracy dnia: 5

Dbamy o nasze zęby

- wrażenia, spostrzeżenia z wycieczki, redagowanie opowiadania.

Cel główny: Uczeń potrafi wspólnie z nauczycielem zredagować opowiadanie na podstawie wrażeń z wycieczki.

Cele operacyjne:

Formy pracy: praca w grupach, praca indywidualna.

Metody pracy: Słowne - pogadanka, oglądowe - pokaz, ćwiczenia praktyczne.

Pomoce dydaktyczne: zagadki, ilustracje obrazkowe, rozsypanka zdaniowa, tekst z lukami, wiersz pt. „Pan Jarząbek”, karty pracy, pasta do zębów tempera, obrazki drzew zimą.

Przebieg zajęć:

I.Zajęcia wstępne:

      1. Powitanie: „przesłanie iskierki”

Dzieci wychodzą wraz z nauczycielem na środek klasy, tworząc koło, trzymając się za ręce. Zadaniem każdego dziecka jest uściśnięcie ręki osoby obok i powiedzenie swojego imienia. Nauczyciel zaczyna, w ten sposób „przesłanie iskierki” - powinno wrócić do nauczyciela.

      1. Sprawdzenie obecności - umieszczenie etykiet na „Tablicy obecności”.

      2. Ustalenie nazwy dnia tygodnia oraz daty na bieżący dzień - zapis na tablicy, w zeszycie.

      3. Zaznaczenie pogody na bieżący dzień w kalendarzu pogody.

II.Ukazanie celu pracy dnia: